| Secretkkk a întrebat:

Iata si povestea mea. Era o zi de toamna pe 7 septembrie, eram la padure la ziua unei prietene cind l-am cunoscut pentru prima oara, in acea zi cu toate ca el cauta teme de discutie si ma privea intruna, eu nu i-am tras nici o atentie deoarece in acel moment in mintea mea era un alt baiat(o greseala a trecutului). Aproape peste o luna cind baiatul ce-mi placea imi propusese intilnire si eu il refuzasem, deoarece imi dadusem seama ca nu e baiatul potivit, nu e cel ce era in visurile mele, in acea seara l-am cunoscut pe el baiatul dupa care sunt moarta ne aflam la o alta zi de nastere, el a inceput din nou sa caute teme de discutii si sa ma priveasca intruna, m-am lasat dusa de val, am stat la petrecere pina la ora 2 noaptea, iar acasa m-am dus cu el si prietena, el se oferisera sa ne conduca, in acea seara nu am mai stat, deoarece era deacum tirziu si ne era si somn. Apoi din acea seara incepuse sa ma sune, sa merg cu clasa lui care sunt cei mai buni prieteni ai mei acasa de la scoala, ii asteptam cand aveau mai multe lectii, si in zilele cind eu aveam mai multe el era cu propunerea sa ma astepte si pe mine. Apoi dupa prima serata care a fost organizata la scoala s-a oferit sa ma conduca acasa, am mers eu el si un cuplu tot de virsta noastra. Dupa asta intruna din zile era la scoala el me-a dat scurta lui vedea ca mii frig, acasa megeam mai multi dar eu cu el tot drumul ne jucam ne bate-am in gluma, ne gidileam si multe alte boroboate. Aflasem ca o fata se tine de el era o fata cu vreo 3ani mai mica ca noi, il suna, se ducea ea la el la intilnire, aflasem ca vara trecuta se inilnisera cu el, dar ea era o prostie a trcutului, aa pentrua ucide timpul el nu o lua in consideratie, dar ea la toti spunea ca se intilnesc( o minciuna). Aflas ca noi ne intelegem de minune si imi trimete diferite sms-uri, cauta ceart eu nu o luam in seama, e doar o pustoaika, dar ea incepuse sa-mi zica ca el ea spus ca noi ne intalnim eu ma certa cu el de ce ii spune asa doar intre noi nu e nimic, el imi spunea sa nu o iau in consideratie ca ea vrea sa mi faca rau dar eu neavind incredere ma certasem cu el, de ziua lui nu vorbeam dar am prins la curaj si i-am dus cadoul, dar il-am dat fara sa-i spun nimic, m-am intors si am plecat. Peste vreo citeva zile ne-am impacat, l-am crezut ca nu are nici un amestec si era drept. Continua sa ma sune, sa mergem acasa impreuna cu ceilanti...Chiar in una din zile mea luat o fotografie de-a mea si nu vre sa mi-a dea, si rujul si parfumul si pixuri, anchete unde se afla foto. si multe alte obecte... Ma mai condus acasa de data asta a fost si saruturi imbratisari... Dar a doua zi incerca sa ma evite el este o persoana mai timida, nu din toate punctele de vedere dar... Eu am tacut... Dar drept din ziua in care l-am cunoscut nu este zi sau seara sa nu pling din cauza ca el imi place foarte mult... Dar am facut si eu multe prostii de ex: ii refuzam invitatile la disco, refuzam din motive prostesi sa petrec impreuna cu el si prietenii nostri(deoarece toti prieteni nostri sunt comuni) Pastele, Anul Nou etc. Chiar dupa acea seara am incercat sa-l fac gelos am esit vreo trei zile cu un alt baiat, dar nu mi s-a primit nimic deoarece gindurile mele erau la el. EL NU STIE CA EU IL PLAC, chiar daca stie nu de la mine poate s-a priceput din comportamentul meu. Dupa acea istoriuara m-a intilnit si imi spune,, gata cu... s-a sfirsit?" eu,, da s-a sfirsit me-am dat seama ca am gresit" el,, a te-ai dat seama ca nu e baiatul potrivit pentru tine nu e cel ce tine la tine dar prea tirziu" Seara am mers la disco cu niste prieteni, pe el l-am vazut invitind o alta fata la dans, dar tot dansul s-a uitat la mine in ochii, nu am priceput nimic, apoi a conduso acasa dar totusi cu privirea la mine... Eu am plecat la tabara in sat se auzea ca ei se inilnesc, la la la, birfe pe care eu le-am crezut (dar nu erau drepte), si astfel intorcindu-ma de la tabara, el s-a oprit si a dorit sa ma salute, eu m-am intors si am plecat. El seara, a fost la disco nu a stat cu nimeni, eu nu am fost din cauza unor probleme, dar pe drum prietena mea cea mai buna il intreba daca m-a vazut de cind am venit de la tabara, el a spus ca da dar era cam suparat din cauza ca eu nu am vorbit cu el, prietena mea le spune iubitului ei si lui sa-mi dea un beep sa es la drum, el a fost de acord m-am lasat purtata de val si am stat din nou cu el, am simti ca s-a schimbat in bine, am stat pina pe la vreo doua, si apoi acasa nu doream sa ne despartim in seara acea am facut multe poze impreuna, iar a doua zi el a fost la disco dar am aflat ca a fost invitat la dans si nu a dansat, nu ne-am vazut in acea seara, apoi el a plecat cu niste lucruri si nu am mai vorbit de 1 saptamana, nu stiu ce sa fac asta e un inceput sau doar un joc? El ma place sau nu? Fratii lui se comporta frumos cu mine si cu familia lui ma impac bine, frati lui obisnuiesc sa-mi spuna,, cumnatico" dar din ce cauza nu stiu de parca ar stii ceva ce eu nu stiu... Vrea ceva de la mine? Eu il plac la nebunie, pling in orce seara pentru el... CE SA FAC?

Răspuns Câştigător
| Pho3nix a răspuns:

@anonim
Poate pe tine nu te intereseaza dar pe altii sunt sigur ca ii intereseaza.
Pentru asta este site-ul.Sa ne ajutam unii pe altii.

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fetito, tu tii cumva un jurnal cu super detalii, si ai dat un copy/paste de acolo?! Revino-ti si maturizeaza-te! Analizeaza totul la rece, si decide-te! Doar nu ai 12 ani, nu?! Daca da, mai asteapta cativa ani, nu-ti bate capul cu din astea de pe acum! Citeste, invata si bucura-te de anii astia, ca nu te mai intalnesti cu ei niciodata! Success!

| Flav a răspuns:

Asta-i volumul 2 din Ciresarii?

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Ce sa faci? sa pui mana pe o carte de gramaticawinking

| Pho3nix a răspuns:

Am o intrebare.
Cat timp ti-a luat sa scrii romanul asta?straight face
Vrei sa te faci scriitoare?smug

Succes. Ma aunti cand scoti cartile la vanzare.happy

| Jonsdottir a răspuns:

Ce sa faci? simplu, lasa-le pe toate balta si nu mai plange

| anonim_4603 a răspuns:

Sa nu mai scrii

| lote00 a răspuns:

Nu prea am inteles. Poti sa mai repeti o data? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ne intereseaza povestea ta