| anonim_4396 a întrebat:

Ieri a trebuit sa scriem o scrisoare unui coleg { trebuia sa tragem un bilet si sa scriem scrisoarea persoanei scrise pe bilet} am tras numele unuui coleg nou la noi in clasa. am pus chesti ca o sa imi fie dor de tine si imi vei lipsi si chesti de aste. el a a les sa citeasca in fata clasei scrisoarea primita de la mine iar acum toata clasa crede ca il plac. desi nu este asa pot avea colegii mei dreptate?cryingcrying

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Lui i-a placut cel mai mult scrisoarea scrisa de tine si poate ca ii placi si tu.Colegii tai poate confunda talentul tau literar cu persoana careia a fost scrisa scrisoarea.Ca sa intelegi singura despre ce e vorba,stai si gandeste-te singura. Daca era alt coleg sau colega,ai fi scris la fel? Si daca ai fi scris la fel oricui, asta trebuie sa le spui colegilor tai. Daca nu, inseamna ca iti place si tie de el si i-ai scris si cu inima putin.Bafta multa! Pa, pa!

| ruPfashu a răspuns:

Tu stii cel mai bine ce e in sufletul tau, ce simti etc. Cum pot ei sa stie ce iti place tie? Si pana la urma, ce e rau in a place pe cineva?
Eu zic sa te calmezi. Nu-i nimica rau in asta.
Bafta!

| Bababam a răspuns:

Pot, daca tu il simpatizezi pe el. Gandeste-te daca le-ai scrie acelasi lucru si celorlalti colegi de clasa. Daca numai el este cel caruia i-ai scrie asta, poate ca este intr-adevar ceva mai special. Oricum, tu sa nu pui la suflet rautatile lor, nu are rost!

| SfarsitDeDrum a răspuns:

Numai uh sti ce este in sufletul tau`!winking