| GheorgheGino a întrebat:

Ieri am avut aproape toata ziua penisul in erectie si decalotat.Astazi am observat sub gland o umflatura foarte mare, nu stiu sa explic exact. Am dat astazi si pudra dar nu stiu parca imi este frica.De spus ca penisul nu mai intra la loc si a ramas decalotat, momentan nu am posibilitatea sa ajung la doctorul urolog cu tot virusul asta, este ceva grav? Am dat la ea...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza descrierii tale se poate presupune ca penisul tau in acest moment este afectat de boala numita PARAFIMOZA care daca nu este tratata cu foarte multa seriozitate si in regim de maxima urgenta, poate sa degenereze si sa devina foarte grava. Daca este vorba de parafimoza, atiunci trebuie sa te prezinti cat mai repede la un cabinet de urologie. Timpul este esential cand vine vorba de parafimoza. Multa sanatate!
https://dozadesanatate.ro/ce-este-parafimoza/

| GheorgheGino explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc,in momentul de fata nu pot.Are ceva daca ma duc astazi pe la 12-1 ziua?

1 răspuns: