| Anndreiuts a întrebat:

Îmi place de o fată mult. O plac, o iubesc, am ieșit, ne-am sărutat, mi-a zis că mă iubește, dar totuși nu suntem împreună! O iubesc enorm! Mă gândesc la ea mereu! Ea mi-a zis că nu e pregătită să aibă o relație și că nu are din cauza că fostului de care s-a despărțit acum 3 luni! Cum să o fac să aibă încredere și să fim împrepună?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si dacă in loc de "te iubesc" ți-ar fi spus "Moș Crăciun exista!" Ar fi însemnat ca Moș Crăciun chiar exista?

| Cristinaaa57 a răspuns:

Las-o sa uite de el.fa-o sa uite de el. dupa 1 luna, 2 totul o sa fie ok

| Rushmaster448 a răspuns:

Eu zic ca inca nu e pregatita desi 3 luni e destul timp sa treci pe cineva depinde totusi cat timp a fost cu fostul ca daca e vorba e perioade mari si daca el s-a despartit de ea atunci da inca nu e pregatita/
sfat: fa-o sa aiba incredere in tine

| Anndreiuts explică (pentru Rushmaster448):

Cum o fac să aibă? De ce îmi spune că mă iubește?

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Anndreiuts):

Iti spune ca te iubeste tot din cauza fostului.e ranita din cauza acelei despartiri si incearca sa gaseasca in tine ceea ce probabil nu va gasi,desi,poate, tu, il depasesti pe fostul ei iubit in toate privintele. Daca l-a iubit cu adevarat, ai grija ca vei intra pe un teren minat.
Este parerea mea obiectiva, dar pentru ea, esti doar o metoda prin care incearca sa-l uite pe fost.

| Anndreiuts explică (pentru SergiuBoss11):

Și de ce nu vrea să fim împreună? Ea m-a întrebat prima oară dacă aș vrea o relație și eu i-am zis că aș vrea. Ea mi-a zis să o las câteva zile și am lăsat-o 4.
Va vrea să fim împreună? crying O iubesc mult! crying

| Anndreiuts explică (pentru SergiuBoss11):

crying

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Anndreiuts):

Chiar daca va vrea sa fie impreuna cu tine, nu va dura mult relatia(presupunand ca a avut sentimente puternice pentru fost).Te va compara indirect cu fostul si se va gandi mai mult la el decat la tine.Ai vrea asa ceva?

| Rushmaster448 a răspuns (pentru Anndreiuts):

Simplu! ascult-o, incearca sa te vezi cu ea cat mai des cu alte cuvinte iubeste

| Anndreiuts explică (pentru Rushmaster448):

O cred că mă iubește, dar ea vorbește cu mulți băieți. Mi-a spui să sunt doar prieteni, cei mai buni prieteni. Nu vreau să o pierd. Ea este foarte cunoscută și nu știu de ce m-a ales pe mine. Eu am avut doar 2 relații, una de 3 luni și una de 1 lună. Restu au fost doar de maxim 2 zile. Ea mi-a zis că peste ani vrea un bebe cu mine, ceea ce nu mi-a mai zis nimeni! O iubesc mult.