| princess_4780 a întrebat:

Imi place de un baiat,venea pe la mine,revelionu l-am petrecut impreuna,vorbim prin mesaje,ma suna,si am aflat ca s-a impacat cu fosta lui,si o data l-am intrebat pe mess ca ii adevarat si nu a vrut sa-mi raspunda a trecut la alt subiect,m-a intrebat cum stau cu dragostea,si i-am zis ca is indragostita de cineva(de fapt acel cineva este el numai nu am avut curaju sa ii spun) si el a zis nah bine,hai ca mai vorbim si a iesit,asta era saptamana trecuta,azi m-a sunat si mi-a zis ca nu m-a vazut demult si ca i-ar placea sa ma vada,mai tarziu eu am iesit la o plimbare si m-am intalnit cu el din greseala,si cand m-a vazut am vazut pe el ca i s-au luminat ochii si mi-a zambit,si am stat de vorba, si o zis ca o sa mai vorbim pe mess, mi-a atins mana, dar era singur fara prietena lui.Eu tin foarte mult la el si mi-ar placea tare sa fiu cu el,si cred ca si el ma place, ca atunci nu m-ar suna si nu mi-ar zice din astea, dar din pacate este un obstacol prietena luisad Voi ce credeti? Un sfat va rog! multumesc

Răspuns Câştigător
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Vreau sa iti spun ca am fost in aceeasi situatie ca si tine. Dar cu diferenta ca noi nu ne cunosteam, stateam la 60 km. Am inceput sa avem incredere unul in celalalt, si el pe timpul ala avea prietena. Dar se comporta cu mine ca si cum as fii fost iubita lui. Mi-am facut curajul sa ii spun cea ce simt pentru el, si nu a contat daca pierd sau nu. A doua zii i-a dat papucii la prietena lui pentru ca a inceput sa simte ca ar trebui sa fie mai mult decat o prietenie intre noi (unicul motiv pentru care s-a cam decis greu ca sa fim impreuna a fost ca e cu 5 ani mai mare ca mine, dar in final a lasat ca inima sa ii arate calea cea buna) si dupa o saptamana am inceput sa fim impreuna, si uitene, dupa 2 ani, tot impreuna. Sunt semne ca simte ceva pentru tine, si ca posibil prietena lui este doar de plictiseala (nu degeaba ai numit-o : FOSTA). Ar trebui sa incerci ii spui sau sa ii dai de inteles daca intr-adevar il iubesti, sau macar sa va apropiati incetul cu incetul mai mult, sa iti dai intr-adevar seama daca te iubeste. Daca iubirea intre voi e reciproca, nu cred ca prietena lui ar fi un obstacol, mai bine zis, nu poate fii. Succes kiss

| NewSummer2013 a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Da...foarte interesant. Hai sa dastramam cupluri, doar pentru ca tipului ii place sa flirteze si cu alte femei. Gandeste-te atata timp cat s-au impacat, inseamna ca mai exista ceva intre ei, de i-a reunit. Mnuh?

Asa ca @ princes nu te baga uh! Intre ei... Baietilor poate sa le placa de mai multe fete, si sa le sclipeasca ochii si sa zambeasca la un infinit, dar doar pe una o si iubesc cu adevarat.

Totusi, din spusele lui AntoinetteVonHabsburgLothringen... oare nu s-a gandit nimeni si cea simtit fata aceea? Actuala sa prietena? Adica uh esti cu un tip si te trezesti a 2-ua zii ca-ti zice pa ca i-a zis alta fata ca-l iubeste. Si te-a aruncat ca pe un gunoi fara sa se gandeasca de 2 ori. Nu ti se pare ciudat?

Gandeste-te (ca poate renunta la aia pentru tine acum) dar pe viitor poate face la fel si cu tine in favoarea alteia.

| 354 a răspuns (pentru NewSummer2013):

Buna.Ai foarte mare dreptate, de fapt tu ar fi trebuit sa primesti raspunsul castigator!

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru NewSummer2013):

Nimeni a spus ca m-am bagat intre ei. Nimeni stie daca baiatului ii place de ea sau de fosta prietena, din moment ce se apropie de @princess. Daca s-au separat, inseamna ca acea iubire s-a cam destramat, nu crezi? Daca o iubea cu adevarat, nu se separau, ci treceau peste toate greutatile. Atunci tie ti se pare corect ca doua persoane se iubesc si una le separa visul de a fii impreuna? PS: ea nu l-a iubit, pentru ca dupa 3 luni avea alt prieten, era o tarfa ieftina care se f***a cu toti.

Nu poti judeca pe acel baiat, pentru ca nu stii cum e, si daca i-ar sclipii ochi dupa alta cand ar fi cu @princess.

In viata asta unii pierd, altii castiga. :*

5 răspunsuri:
| 354 a răspuns:

Buna! pai eu nu as fi atat de sigura in locul tau ca prietena lui este un obstacol,daca ar fi cu siguranta s-ar fi despartit de ea, pentru ca barbatii nu au in ei sensibilitatea femeilor. Exista si posibilitatea sa ii placa de tine, dar daca este asa sa renunte la prietena lui, si inca o chestie nu te baga tu peste ei, nu destrama tu o relatie! mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi daca are p[rietena, daca are nu ai ce sa faci