| xMihaela a întrebat:

Imi puteti da niste sfaturi despre cum as putea sa nu mor singura? Nobody likes me.

38 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

Ia-ti pisici.

| FluturasulVesel a răspuns:

Cautati prieteni si poate se iveste ceva intre voi si va casatoriti si gata! Nu mai mori singura!

| Ceva123 a răspuns:

Cumpara-ti materie cenusie si poate castigi la loto. Suni ca un copil din ala disperat dupa atentie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singuratatea este moarte. Cand suferim in relatie, tot moartea e, dar e o moarte urmata de inviere. Murim felului de a fi centrat pe mine si inviem pentru celalalt. Nimeni nu scapa de moarte. Numai la Invierea cea Mare vom scapa de moarte. Dar putem alege sa murim singuri si tristi, iubind o pisica de rasa, sau sa murim vii, inconjurati de fiinte care ne iubesc si pe care le iubim, in ciuda tuturor ranilor pe care ni le-am facut unii altora si a dezamagirilor pe care le-am trait de-a lungul timpului.
Maica Siluana Vlad, Deschide Cerul cu lucrul marunt, Iasi, Edit. Doxologia, 2013, p. 97

| setmefree a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand o sa fie si invierea asta cea mare? Vreau si eu sa prind anul 2100 si sunt curios daca ma va salva invierea.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Singura mori orice ai face sicirul e proiectat pentru o singura persoana nu 2

| simulare a răspuns:

E nasol, incearca sa cauti persoane din oras cu tine si vorbeste cu ele