| CarLa_7372 a întrebat:

Imi puteti spune niste metode cum sa uit un baiat la care tin foarte mult? Cea mai folositoare ia fundita.:*:*:*plsss

13 răspunsuri:
| Marcelino a răspuns:

Sa petreci mult timp cu prietenii sau cea mai buna metoda, sa intalnesti alt baiat pentru a te face sa-l uiti pe celalalt!

| ELD a răspuns:

1.Stergi numarul lui de tel si tot ce iti aminteste de elhappy 2.iesi cu prietenele si distreaza`tehappy

| Deeiu a răspuns:

1.Stai mai mult timp cu prietenele tale, acum ca este vacanta[Ai grija ca ele sa nu-ti aminteasca de el[-x]
2.Sterge toate pozele cu el sau cu voi 2, impreuna
3.Nu mai asculta melodii pe care le ascultai de dragu' lui sau cu el, tot impreuna
4. Da-i ignor, o perioada, dupa ce il uiti definitiv il poti baga inapoi in lista(e simplutongue)
5. Dupa o anumita perioada de timp fa-ti un nou iubit care sti ca te-ar putea face sa-l uiti...nu te combina cu oricine iti pica in cale crezand ca ai sa-l uiti, nu este deloc asa!
happy
Succes!kiss

| MaDaMadalina18 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa:
1. sa ieși cu prietenele tale în oraș și sa agățați niște băieți drăguți.
2. e putin cam greu(am trecut si eu prin asta) sa nu îl mai bagi când îl vezi în seama, sa-i ștergi nr de tel (dacă îl ai), și sa treci indiferenta pe lângă el...(pentru mine a fost destul de greu cu aceasta metoda, dar a funcționat și ma bucurhee hee

Sper sa te ajute cu ceva!straight face

| adyadyy a răspuns:

Sicer parerea mea este sa te distrezi ca esti tanara nu poti sta toata viata sa te gandesti la un baiat... fa si u ceva ce nu ai mai facut pana acum si ai sa vezi ca o sa uiti p-e bune astept un mesaj de la tine.

| zambilici a răspuns:

1.pey gandeste`te la toate lucrurile care nu`ti placeau la el si iti
vei da seama ca nu`i ashea "perfect" cum il crezi tuh
2.ieshi cat mai des in oras cu fetele si uitati`va dupa baieti
3.baga cat mai multe id`uri de baieti draguti in lista de messenger si intra in contact cu ei
4.arunca absolut tot ce`ti aduce aminte de el(daca ai) si nu mai fracventa locurile in care stii ca se ducewinking
5.organizeaza o super ieshire cu 2-3 fete dar inainte va faceti super "bune" astel incat sa se uite ceilalti baieti dupa tine si el sa fie gelos...laughingdevil

| DennK a răspuns:

Gaseste un baiat care iti place in afara de acesta!winking

| Emily_Emy_1998 a răspuns (pentru DennK):

Ok.si pana atunci?

| jaquelineee a răspuns:

Pai prima metoda ar fi sa stergi toate pozele cu el!

dupa cand il vezi ignora-l, sa vada si el ca nu te intereseaza

nu merge in locurile in care mergeati impreuna. incearca locuri noi...

CEL MAI IMPORTANT LUCRU : nu te mai gandii la el si uita trecuutul! Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evita-l.cand il vezi uitate in alta parte si flirteaza cu alti baieti. poate te ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...In primul rand trebuie sa uiti tot ce`ti aminteste de el!
Sa stergi nr de tel, pozele cu el...
Sa ai tot timpul o alta ocupatie...sa nu stai sa te gandesti la el! Sa te gandesti tot timpul la ceva care te face fericita, dar care n`are nici o legatura cu el, desigur! sa nu asculti nicidecum melodiile pe care le ascultai cu el sau care sa aiba legatura cu despartiri, certuri, suferinta... Sa ocolesti locurile in care mergeati impreuna. Sa ocolesti cu orice pret sa aduci in discutie numele lui, macar pentru o perioada de timp! Daca o sa va intalniti undeva, trateaza`l cu indiferenta! Loveste`l unde il doare mai tare! Distreaza`ta la maxim si arata`i ca nu te afecteaza nicidecum prezenta lui in acel loc, chiar daca te doare! Iar dupa ce mai trece un timp, si uiti macar cat de cat de el, gaseste`ti un alt iubit langa care sa fii fericita! Sper sa te ajute cu ceva toate astea! Succes in continuare:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine, si mie imi este foarte greu sa il uit, si sper ca cu trecerea timpului ii vom putea uita si vom gasi alti baietii care sa ne merite.

| fifilini a răspuns:

Asta caut si eu