| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune cateva metode prin care pot uita un baiat pe care l-am placut?

Răspuns Câştigător
| jasmin1rose a răspuns:

Nu exista metode speciale. Tot ce trebuie sa faci este sa lasi timpul sa treaca. La un moment dat ai sa vezi ca acel baiat nu-ti mai trezeste nici un sentiment, il vei privi ca pe oricare altul.
Insa... daca e prima ta indragostire/iubire IMPORTANTA s-ar putea sa-ti ramana pentru totdeauna in suflet.
Oricum, ce simti tu acum se estompeaza cu timpul, pentru ca viata te schimba.
Poti incepe sa privesti spre viitor, sa ai incredere in tine si sa nu te uiti prea mult in urma.
Cand ai sa intalneste marea iubire, nimic din toate astea nu vor mai conta atat. Succes! ^^

8 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Bei limonada.

| SkyPilot a răspuns:

Nu te mai gandesti la el, nu mai vorbesti cu el, nu te mai intalnesti cu el. Faci sa dispara din jurul tau tot ceiti aminteste de el.
Unii recomanda sa plangi cat poti.
Timpul rezolva totul. Ca sa nu te mai gandesti la el, te tii ocupata cu prietenele tale, cu scoala si cu activitatile care iti plac.
Dupa o vreme ai sa constati ca nu mai suferi cand ti-l amintesti.

| Lawliet14 a răspuns:

De ce l-ai uita in primul rand?

| FemeiaPisică a răspuns:

Îți ocupi timpul cu diferite activități sau îți găsești un prieten.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pur si simplu uita-l...

| Morenna10 a răspuns:

Da.Cauta-ti altul.

| az123 a răspuns:

Salut
desigur nu e usor si aceasta pretinde si timp, uneori mai mult, alte ori mai putin.
http://wol.jw.org/ro/wol/d/r34/lp-m/1102011165

| Scr_C-tin_1990 a răspuns:

David.delo@yahoo.com pe fb