| Decembrie a întrebat:

Impreuna cu iubita mea am incercat sa facem pentru prima oara dragoste ( amandoi avem 15 ani, este o varsta cam frageda dar suntem pregatiti mental si fizic )

Preludiul a durat cam o ora, destul de mult. Iubita mea nu mi-a facut sex oral, eu nu i-am facut sex oral inainte de momentul penetrari am folosit putin lubrifiant, am penetrat-o usor cu un deget ( foarte greu a intrat ) dupa sa o penetrez cu penisul insa nu am reusit ( penisul era in stare de erectie, aveam prezervativul pus ). am incercat mai mai multe pozitii, am schimbat prezervativul insa nu am reusit sa o penetrez si am lasat-o pe alta data. Nu inteleg ce nu a mers bine, de ce nu a functionat. Ma puteti ajuta in legatura cu aceasta problema?

PS : Va rog sa nu faci misto de mine ca nu am stiut unde e gaura, am stiut foarte bine unde e. am penetrat-o usor cu degetul

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La 15 ani vă arde de sex? Voi nu vă trăiti copilăria?

| Ezeru a răspuns:

Se intampla fiecaruia dintre noi amicewinking
Nu ai putut sa o penetrez deoarece esti virgin si te doare cand incerci sa o penetrezi. Nu ai suportat durerea asa ca ai preferat sa nu o mai penetrezi.
Ciudat este ca dupa un preludiu atat de lung trebuia sa nu mai simiti nimic, dar doar voi stiti ce s-a intamplat.
Trebuie sa o penetrezi complet ( sa bagi penisul complet in vagin ) dupa miscarea o prinzi tuwinking
Daca nu reusesti sa penetrezi complet vaginul macar incearca pe parcurs o sa iti dai drumul si o sa reusesti.
Daca nici asa nu reusesti nimic si tot te doare cand incerci si e tolerabila durerea incearca ca ultima varianta un calmant. ( Probabil o sa imi aud ceva injuraturi pentru aceasta sugestie, dar este totusi o solutie daca stai sa te gandesti calmantul iti ameleoreaza durerea si fara durere nu mai sunt probleme.

| Decembrie explică (pentru Ezeru):

Nu am simtit deloc durere, pur si simplu nu a intart aboslut deloc.

| Phini a răspuns:

Daca zici ca a intrat greu chiar si degetul... inseamna ca are un vagin mic. si are nevoie de mult mai mult preludiu, trebuie sa fie relaxata, sa fie intr-un loc retras fara sa ii mai fie gandul la altceva.
Spune-i sa faca un dus cald, sa bea putin vin, si foloseste un lubrifiant. Succes!