| Decembrie a întrebat:

Impreuna cu iubita mea am incercat sa facem pentru prima oara dragoste ( amandoi avem 15 ani, este o varsta cam frageda dar suntem pregatiti mental si fizic )

Preludiul a durat cam o ora, destul de mult. Iubita mea nu mi-a facut sex oral, eu nu i-am facut sex oral inainte de momentul penetrari am folosit putin lubrifiant, am penetrat-o usor cu un deget ( foarte greu a intrat ) dupa sa o penetrez cu penisul insa nu am reusit ( penisul era in stare de erectie, aveam prezervativul pus ). am incercat mai mai multe pozitii, am schimbat prezervativul insa nu am reusit sa o penetrez si am lasat-o pe alta data. Nu inteleg ce nu a mers bine, de ce nu a functionat. Ma puteti ajuta in legatura cu aceasta problema?

PS : Va rog sa nu faci misto de mine ca nu am stiut unde e gaura, am stiut foarte bine unde e. am penetrat-o usor cu degetul

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Vad intrebarea ta de trei zile si incerc sa nu-ti raspund...o sa intelegi din ce motiv, imediat!

La 15 ani nu sunteti deloc pregatiti, nici mental, nici fizic, ar fi prima observatie.
Vei intelege lucrul asta peste vreo 5 ani, cand vei avea o viata sexuala activa si constanta, maturitatea nu e doar un slogan, e o realitate la care voi inca nu ati ajuns, desi asa va place sa va imaginati.
Faptul ca te afli aici si intrebi, la 15 ani, de ce nu v-a reusit contactul sexual, este un indiciu foarte clar ca nu stiti chiar deloc ce faceti.
Indiferent ca stii teoretic ce trebuie sa faci tu, nu stii nimic despre cum se aplica practic acest lucru.
Si-ti spun sincer, ma bucur ca nu ati reusit.
Stiu ca sunt fete care la 14-16 ani devin mame, imi pare bine ca nu a mai crescut cu una numarul lor.
Si am inca un motiv de bucurie, pentru ca nu a mai fost condamnata inca o fata naiva la predispozitie de cancer de col uterin, relatiile sexuale intretinute inainte de varsta de 17 ani si jumatate,asta fac.
In plus,degetele tale,trebuie sa mangaie obraji,gat,umeri,etc.,in nici un caz sa penetreze,altceva are de facut lucrul asta,degetele au milioane de microbi sub unghii si e foarte simplu sa-i transmiti ceva,fara nici macar sa-si imagineze de unde-i vine!

Sexul nu e un joc nou si minunat pe care l-ati descoperit pentru ca v-au alungat de la calculatoare,sexul e responsabilitate,afectiune si daruire totala,notiuni foarte abstracte pentru voi,in acest moment.
Inainte de a repeta incercarea voastra nereusita,mai asteptati macar doi ani,timp in care informati-va despre durata preludiului ideal,marimea si marca potrivita a prezervativului,lubrifianti pe baza de apa sau silicon,lichid preejculator,perioade cu fertilitate scazuta si perioade cu fertilitate maxima,ovulatie,perioada de supravietuire a spermatozoizilor in organism,metode combinte de contraceptie,BTS-uri,AC,pastila contraceptiva de urgenta,rani pe colul uterin,HPV,sarcina,avort,etc.
Abia cand veti sti toate aceste lucruri, puteti spune ca, teoretic, sunteti pregatiti.
Pana atunci, ramane doar o joaca imprudenta si imatura, cu propriile voastre vieti.
Nu mai riscati, potoliti-va.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e dovada ca oricat ai sustine tu sa sunteti pregatiti se pare ca nu e chiar asa.

| LikeARollingStone a răspuns:

Poate ea nu era pregatita.
Tu crezi ca amandoi erati pregatiti mental dar poate nu e asa. Poate ca ea nu e asa pregatita cum crezi tu. Preocupa-te mai mult de felul in care se simte ea decat de faptul ca nu ai reusit sa o faci. happy

| neutrino a răspuns:

Biata fata! Nu fac misto de tine, dar asa se intampla cand doresti sa faci ceva care nu stii! Cereti ajutorul unui prieten care are experienta (practica) in asa ceva, si este si capabil. Teoria in doua trei cuvinte nu te ajuta cu nimic.

| Alcyon a răspuns:

Spui ca esti pregatit. Sa te intreb ceva. Ce-o sa faci daca o sa ti se rupa prezervativul? Se intampla mai des decat crezi, mai ales la varste fragede. Ce-o sa te faci cand prietena ta i matura, o sa-ti spuna ca-i intarzie menstruatia? Ce-o sa faci in cazul in care ramane insarcinata? Sau cand o sa se trezeasca cu o infectie vaginala (multe femei au aceasta problema, dupa ce-si incep viata sexuala), sau cand o sa va treziti cu nu stiu ce scurgeri si n-o sa stiti de unde?! Astea-s niste lucruri pe care prietenii carora le place sa se dea mari c-au intins nu stiu cate femei, n-or sa ti le spuna niciodata. Gandeste-te bine la aceste aspecte, sa nu spui ca n-ai stiut.

| marin81 a răspuns:

Cred ca era recomandat ca tu sa-i faci ei sex oral, nu trebuie sa dureze preludiul o ora, ajunge si mai putin/ Incearca sa o exciti/ Pregateste cate un pahar de vin( face minuni, atat pentru tine cat si pentru ea) O ajuta sa se relaxeze si poate se va excita mai tare/ O sa iti dai seama cand e momentul/ Trebuie sa aveti rabdare si sa va relaxati

| suntserios a răspuns (pentru marin81):

Dupa ce ca au 15 ani si vor sex tu ii mai pui sa mai si bea... bravo

| marin81 a răspuns (pentru suntserios):

Oricum o sa faca sex(chiar daca au 15 ani) eu le-am zis un pahar de vin, nu mai mult

| Fatamuntilor a răspuns (pentru marin81):

Sexul(oral) si alcoolul sunt interzise minorilor!

| RedDeath a răspuns:

Trebuie sa folosesti MULT lubrifiant pentru a fi acolo alunecos si pentru a putea intra!

| msKat a răspuns:

Pai se pare ca fata nu era pregatita