| NumePrivat541 a întrebat:

În trecut am suferit enorm din iubire si de acum vreau sa o iau de la 0, o noua viata. Observ pe zi ce trece ca devin atrasă de femei tot mai mult. Dar din atatea cum as putea găsi una având în vedere ca rar exista persoane lgbt? De unde sa știu eu care cum sunt, daca is lgbt sau nu? Știu ca slabe șanse sunt sa îmi găsesc una dar am nevoie și de un sfat de la voi cum pot găsi.
Va rog nu ma judecati și fără hate sau răspunsuri spuse în batjocura.

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacă vreodată te hotărăști ca vrei sa înțelegi de ce te simți atrasa de femei și ai vrea sa revii în acord cu propria conștiința ai putea merge la consiliere creștină la Ellel Ministries România. Și eu în adolescenta simțeam ca ar fi trebuit sa fiu baiat și m- au ajutat sa înțeleg ca a fost din cauza ca mama mea si- a dorit foarte mult sa fi fost băiat. M- au încurajat sa o iert pe mama, sa accept adevărul Creatorului ca sexul cuiva e dat de organele sexuale cu care s- a născut, s- au rugat pentru mine și am experimentat o vindecare profunda și definitiva. Ma gândesc cu groaza ca dacă ma încuraja cineva în acea direcție as fi putut rata familia fericita pe care o am.

| Violleta2022 a răspuns:

Este normal sa iti cauti o prietena femeie, fiindca esti o femeie singura si toate ne cautam prietene cand suntem in deriva, un suflet feminin care sa ne consoleze, sa ne fie aproape.
Dar asta nu inseamna ca esti lesbi!

| NumePrivat541 explică (pentru Violleta2022):

Prietene am destule, eu simt sa am ceva mai mult cu o femeie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În orașele mari sunt cafenele.

| SuperFata a răspuns:

Bună! Departe de mine gândul de a te judeca. Nu este nimeni în măsura sa o facă. În plus, fiecare e liber sa își trăiască viata, asa cum dorește și cum ii este bine. Legat de subiect, sigur ca nu poți găsi pe strada o posibila iubita/ amica ...sunt cluburi de profil, dar nu- ti sugerez, acolo sunt mai mult cuplate. Poți sa te apropii de o fata și, din vorba în vorba, poate va împrieteniti și ajungeți sa aveți discuții deschise, ca acest subiect. Dacă are aceleași orientați, ați putea lega o prietenie frumoasa sau o aventura. Și eu ma gândesc în fanteziile mele ca s- ar putea sa îmi placa cu o fata de bun simt și ok din toate punctele de vedere. Nici eu nu am încercat, doar m- am gândit ' oare cum ar fi?". Ideea este ca îți poți găsi relativ ușor prin diverse site - uri de specialitate, dar și aici nu poți avea siguranță că va ieși ceva. Sfatul meu este sa continui în ați cauta persoana potrivita și sigur o vei găsi. măcar intr- o aventura, sa îți satisfaci curiozitatea și tot va veni. Succes!

| paul123paul123 a răspuns:

Este judecata o sa sjungi in iad nu face asa ceva, du-te la Sfanta Biserica roaga-te sa nu faci asa

| Thunder2395 a răspuns:

Nu e bine cum gândești deloc, fiindcă trebuie să asculți de poruncile și învățăturile Domnului și să iubești o persoană de sex opus. Să nu cazi în ispita diavolului că o să ajungi în iad! Să nu te superi pe mine, dar așa e dat de Sus ☦️