| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare doar pentru fete.
Voi la ce va referit mai exact când spuneti am nevoie de spatiu,ok,inteleg aveti nevoie de timp, dar asta poate însemna doar de rău si nimic altceva? Vrea sa stiu la ce va referit voi fetele si daca pot sa ajut cumva.
Funda cel mai bun raspuns.
Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu e de bine. Persoana careia i se spune asa ceva este considerata prea insistenta si ar trebui sa faca pasul inapoi. De cele mai multe ori fata nu vrea o relatie cu persoana respectiva, cele care vor nu vor spune asa ceva. Iar daca sunteti deja intr-o relatie, ea se apropie de sfarsit.
Poti ajuta facand exact ce ti s-a sugerat, iti raresti aparitiile in preajma fetei. Daca insisti nu faci altceva decat sa o enervezi si sa ti-o indepartezi mai rapid.

| Deian27 a răspuns (pentru SkyPilot):

Inteleg asta dar chestia ciudata este ca nu am vorbit o zii cu ea si ziua urmatoare i-am trimis text ca daca ii supărată pe mine si o zis ca nu, nu ești tu de vina ci doar am nevoie de spatiu, din cauza aia eram cumfuz pentru ca a zis ca nu e vina mea

| SkyPilot a răspuns (pentru Deian27):

Ca sa iti dau un sfat, ar trebui sa stiu daca sunteti intr-o relatie sau nu. Si de ce nu ati vorbit o zi.
Ai grija ca fetele se feresc de tipii gelosi care le iau tot timpul la intrebari. Nu o intrebi daca e suparata sau nu, asta e o greseala. O intrebi numai daca sunteti intr-o relatie si ea iti face fite fara motiv. In general nu vorbesti despre relatia cu ea decat daca ea porneste discutia.

| Deian27 a răspuns (pentru SkyPilot):

Nu as putea spune ca suntem împreună, relatie clmplicata as putea spune, mie îmi place de ea, ei de mine, mi-a spus ca sa ii dau timp sa fie sigura daca vrea sa fie cu mine sau nu.Pai nu am vorbit ziua aceea cu ea pentru ca am lăsat-o sa își facă temele, se mai intampla perioade in care vorbim mult si alte perioade in care își face temele si eu nu o deranjez

| Deian27 a răspuns (pentru SkyPilot):

Nu suntem împreună,eu o plac pe ea,ea pe mine, a zis sa ii dau timp sa știe sigur daca cu mine vrea sa fie, nu am vorbit in ziua, aceea pentru ca ea De vineri avea teme si eu nu am vrut sa o deranjez, sunt perioade in care vorbim mult si alte perioade in care ii dau spatiu.

| Deian27 a răspuns (pentru SkyPilot):

Pai nu sunt cu ea,ei ii place de mine, mie de ea, nu suntem încă împreună pentru ca vrea sa știe sigur cu cine va avea o relatie, i-am spus ca ii ok, nu i-am raspuns in acea zi din cauza ca am lăsat-o sa își facă temele, ii dau spatiu ca sa respire, deci daca vrei si altceva sa mai stii sa daca ai o părere scrie-mi.

| SkyPilot a răspuns (pentru Deian27):

Trebuie sa gasesti un echilibru. Ii dai spatiu dar atentie sa nu pari ca nu te intereseaza. Tu ar trebui sa ii spui ei clar ca o placi foarte mult si ca ti-ai dori o relatie cu ea. Fa-i complimente discrete (nu "esti frumoasa" ci "iti sta foarte bine imbracata asa"). Cand te intalnesti umai cu ea, ofera-i cate un trandafir rosu.
Nu iesi cu ea la cumparaturi sau la treburi femeiesti pentru ca te transformi din iubit in catel.

| Deian27 a răspuns (pentru SkyPilot):

Inteleg ce spui, multumesc mult

| Deian27 a răspuns (pentru SkyPilot):

Ultimul lucru pe care te rog hahah,daca ea mi-a spus sa ii dau spatiu, ii dau dar nici nu ma vede nici nu mai primește telefoane sau mesaje de la mine pana se decide ea sa ma contacteze, oare sa ii dau spatiu gen o saptamana si apoi sa ince sa o contactez? Ca nu stiu exact ce sa fac, vreau sa ii dau spatiu, dar mie îmi este ca poate ii dau atata spatiu încât sa o pierd.Ce sa fac?

| SkyPilot a răspuns (pentru Deian27):

Incearca sa o contactezi la 3-4 zile. O saptamana e mult. Daca ai adresa ei ai putea sa ii trimiti un buchet de trandafiri rosii.
Ma tem ca ai pierdut-o Una este sa iti spuna ca are nevoie de spatiu si alta este sa nu mai poti da de ea.

| Deian27 a răspuns (pentru SkyPilot):

Nu ii problema ca nu o pot da de ea, pot, deci pana la urma ii dau spatiu câteva zile și dupa dau de ea

| SkyPilot a răspuns (pentru Deian27):

Din pacate lucrurile nu arata bine pentru tine. Cand cineva te place, te accepta cu entuziasm. Primele momente sunt cele mai frumoase, iar voi le pierdeti. Chiar daca va fi cu tine, relatia voastra nu incepe prea bine. Nu iti spun sa nu lupti pentru ea, dar fii pregatit sufleteste de orice. Si povestea asta cu temele... nu era vacanta?

| Deian27 a răspuns (pentru SkyPilot):

Noi nu suntem in Romania aici ii mai devreme, multumesc pentru sfat, nu îmi place sa ma tina cineva in asteptare, daca nu își baga mintile in cap, eu nu prea am ce sa ii mai fac.

| SkyPilot a răspuns (pentru Deian27):

Nici eu nu sunt in Romania happy
In locul tau eu as incerca sa imi fac o relatie cu o alta fata in alt mediu, astfel incat cele doua sa nu stie una de alta. Asa pierzi timpul asteptand.
Mi-a facut-o si mie odata o colega de clasa. Am fost cu ea la o petrecere, ne-am frecat bine acolo, am mai iesit de 2 ori si a fost foarte bine, dupa care mi-a spus ca vrea sa se gandeasca daca mergem mai departe. S-a tot gandit 2 luni pana cand eu am cunoscut pe altcineva. Am mai fost colegi 3 ani si o tot vedeam ca se uita lung, dar era prea tarziu.
Intr-o relatie lucrurile nu merg niciodata spre mai bine ci spre mai rau. Intotdeauna cand nu a inceput bine, am renuntat.

| floresdemayo a răspuns (pentru SkyPilot):

E trist ce aud...
" În locul tău, eu aș încerca să îmi fac o relație cu o altă fată, în alt mediu, astfel încât, cele două să nu știe una de alta."

În general, fetele simt când sunt înșelate, când un băiat le împarte cu altcineva. Sunt lucruri care se simt, răspunsuri care ți le dau inima...
În cazul de față, e adevărat, ar fi cazul să-și găsească pe altcineva, chiar dacă i-ar spune fetei, adevărul. Fiindcă, oricum, sentimentele ei sunt diferite. Când iubești, împarți spațiul cu omul iubit, nu cred că poți fi fericit/ă, de unul/una singură, într-un spațiu prea mare...

| SkyPilot a răspuns (pentru floresdemayo):

Tristetea incepe cu ceea ce i-a spus ea lui. De cate ori am auzit sau am trait povestea cu "spatiul", fata fie ca spera la ceva mai bun, sau fusese "luata de val", si-a dat seama ca el nu este ce isi doreste ea si nu avea curajul de a-i spune in fata baiatului adevarul.
El trebuie sa gaseasca aici un echilibru. Daca renunta la ea inainte de a se lamuri care este adevarul, se va gandi cu regret pentru multi ani ca nu a facut tot ce a putut ca sa o cucereasca. Daca insa o asteapta, va pierde cateva luni bune din acei ani cu fluturasi, nod in gat, si gol in stomac. Pentru mine acea perioada nu a durat prea mult.
Poate ca sfatul meu este cinic, dar il va ajuta sa treaca mai repede peste o situatie neplacuta. Nu cred ca el ar trebui sa aiba pentru sentimentele fetei mai multa consideratie decat a avut ea pentru ale lui. Inselata ar fi fost daca ar fi oferit ceva, dar aici nu e vorba de o relatie.

18 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca ori nu te place, ori ai devenit prea insistent si iti ofera un ragaz sa-ti bagi mintile in cap.

Bine, de cele mai multe ori inseamna ca si-a gasit pe altcineva dar nu vreau sa spulber eu vise...

| eckblume a răspuns:

Daca a zis asta e un fel de a spune ''Dispari!(momentan).Ai fost prea insistent si de aceea a vrut sa te atentioneze.Asta nu inseamna ca nu vrea sa va mai intalniti. happy

| Casuta_Alexandru_1988 a răspuns:

Cand spune ca vrea spatiu, e un fel de "TE LAS" cu perdea happy