| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete: ce parere aveti, ati accepta o relatie de tip Christian Gray & Anastasia doar pentru a scapa de singuratate?

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Filmul (si cartile) prezinta o relatie disfunctionala. El vrea sex cu elemente de bondage si s&m, ea nu. El e motivat de o trauma, ea vrea sa il vindece si sa il adica pe calea cea buna. Nu as accepta o relatie in care fericirea mea sa se bazeze pe sperata ca celalalt o sa se schimbe. Mie imi plac elemente de bondage si s&m in timpul actului sexual si prietenul meu la fel deci suntem compatibili in acest plan. Dar daca nu as dori nu cred ca as accepta doar de frica singuratatii.

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

laughing Ele accepta o relatie de genul si ca relatie normal, nu ca un compromis.
Trebuie doar sa ai limite, si sa stii ce si cum sa o faci sa isi doreasca sa fie "pedepsita".

| Dalmore a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-as accepta-o ca sa scap de singurătate, as accepta-o de placere.

| Kunaetix a răspuns:

Da