| Johnny69 a întrebat:

Intrebare pentru fete: ce va place la baieti?

6 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Pentru început, sinceritatea. Dacă nu e sincer cu prietenii lui, cu familia, e mai mult ca probabil să nu fie sincer nici față de mine. De la sinceritatea pleacă toate... dacă nu e sincer, nu poți avea încredere în el și nici în ceea ce spune. Nu te poți baza pe el pentru că un om care minte are tendința de a nu-și onora promisiunile și, deci, nu poți știi niciodată când este demn de încredere și când nu.

Mai apoi, un băiat protectiv și gelos uneori își arată sentimentele într-un mod fățiș și nu îi este teamă de "ce zic băieții", ceea ce este de admirat.
Alte calități de apreciat la un băiat sunt integritatea, demnitatea și respectul față de sine și față de cei din jur.

| BiuL a răspuns:

Sa stie sa se poarte, sa fie gentleman, sa aiba cei 7 ani de acasa. Fizic nu trebuie sa fie Beckham insa musai sa fie ingrijit. Imi place si sa fie cat de cat citit si sa aiba ceva in cap sa ai ce discuta cu el, iar simtul umorului e bonus. De asemenea imi plac baietii hotarati.

| neutrino a răspuns:

Nimic, dar sunt un rau necesar, ca si trantorii intr-un stup.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Idealul de frumusete fizica ar consta pentru mine in niste ochi frumosi si in a fi ingrijit. Nu stiu de ce, dar sunt topita dupa ochii albastri si dupa blonzi laughing dar nu as exclude posibilitatea de a fi cu un baiat care nu intruneste aceste doua aspecte.
Esential este sa ma iubeasca si sa imi demonstreze asta prin actiunile lui, sa aiba incredere in mine, sa ma sustina, sa imi fie alaturi, sa fie persoana al carei zambet sa ma faca fericita o zi intreaga, sa fie un magician care imi poate face lacrimile sa dispara, sa ma faca sa ma simt protejata. Nu as vrea sub nicio forma un insensibil... oricat de dur ai fi, trebuie sa arati ca nu esti o stana de piatra, o inima de gheata. Cu siguranta va veni cineva si va incepe sa zica pentru a mia oara ca totul sta in interes etc etc, dar eu nu cred in asa ceva. Valoarea umana nu consta in capacitatea portofelului sau in numarul contului bancar, ci in privire, in zambet, in iubirea de care suntem capabili sa o oferim celorlalti... Ador la un baiat siguranta de sine, sinceritatea, amuzamentul, lejeritatea. In plus, respectul este fundamentul unei relatii chiar si de amicitie in opinia mea. Nu as considera nici macar amic un magar care nu stie sa se poarte sau sa lege 2 cuvinte frumoase.
Un lucru pe care eu nu il sufar la un tip este aroganta excesiva... pana intr-un punct e ok, amuzant cat de cat, dar peste masura devine greu de tolerat, mai ales pentru mine.
Baiatul ideal ar trebui sa accepte ca am unele defecte, dar sa ma iubeasca, sa imi admire calitatile, sa ma respecte, sa fie onest, sa imi fie alaturi, sa nu ma sufoce atunci cand am clipe in care simt nevoia de a fi singura.

| crash15 a răspuns:

Nu ma prea bazez pe criterii cand vine vorba de baieti. Dar sunt topita dupa cei cu ochii verzi, iar daca sunt bruneti (gen, par negru ca si smoala) e si mai tare! Si bineinteles, sa fie cel putin la fel de inalt ca mine.

| PaunEver a răspuns:

Sa recunoastem ca desii ne dam mari filozofi, prima oara cand vedem pe cineva, ne uitam la fizic. In cazul unei fete, esentialul este sa aiba ochii mari si frumosi, buzele cat de cat maricele si carnoase, blond, ochi albastri, patratele, mrr...(dar nu toate fetele au aceleasi gusturi. De aex., mie nu imi place sa aiba toate caracteristicile de mai sus fixe. Nu ma intereseaza neaparat ochii, pot fi si blonzi si parul albastru daca arata bine. *hahaha*) Al doilea lucru ar fi inaltimea, multe fete, cum am mai zis, sunt fixe si au ochelari de cal, privind unele aspecte dintr-un alt unghi al realitatii. Gusturile si de aceasta data sunt impartite. Unele fete prefera piticii, altele la inaltime medie si inaltii. Eu prefer mediul. Comportamentul se plaseaza si el intr-o relatie pe primul loc, chiar pe nr. 1. Nici macar o fata nu vrea un insensibil, egoist, sever, neiubitor, cu inima inghetata( *iubesc inghetata de ciocolata si fructe de padure*, dar nu asta conteaza big grin), cei rai sau cei insuportabili, sufocanti si enervanti( Cred ca ati inteles baietilor, adjectivele rele). Sau un laudaros. Aici, toate fetele prefera acelasi lucru, nu mai sunt diferite opiniile. Toate vrem sa recunoastem, cineva care sa ne faca sa radem, sa ne stearga lacrimile, sa ne fie alaturi, sa ne iubeasca si pretuiasca( toate adjectivele bune), dar mno, nimeni nu e PERFECT. Ci prin respect bunavointa si bunatate dar si prin schimbare se ajunge la acest rang inalt. Si din nou repet, toate fetele(noi) vrem pe cineva atent, sa ne trimita mesaje de neata si noapte buna cu,, frumoaso, te-ai trezit", sau sa ne faca complimente si sa primim de la el tot felul de biletele, obiecte si scrisori. Si mai ales sa fie IUBITOR, AMUZANT, SINCER.
ar acum intrebarea este, ce le place baietilor la o fata?
fUNDITA? Sper ca o sa citesti acest roman si sper ca te-am ajutat!
Pa.pa!