| AhileSemiZeu a întrebat:

Intrebare pentru fete. In timpul menstruatiei vomitati? Ce se intampla mai exact cu voi?

16 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Eu mă simt foarte rău.Mi s-a întâmplat să şi leşin.Am avut un tratament timp de 2 luni şi acum e mai bine.E bine să mergi şi la spital dacă ai probleme.

| Đϋffγ a răspuns:

Nici mie nu mi s-a intamplat straight face

| CloseToYou a răspuns:

Nu vomit, am dureri de burta, spate si cap. Dar nu intotdeauna. Parul mi se ingrasa, imi apar cosuri cu cateva zile inainte si devin foarte sensibila, in sensul ca plang din orice. Dar unele fete vomita, fiecare organism are alte feluri de a se manifesta. Incearca niste anti-vomitive daca patesti asta la menstruatie. Pupici.

| Laya a răspuns:

Daca nu apuc sa-mi iau pastila cu o seara inainte sa-mi vina (imi vine regulat, din cauza asta stiu tot timpul ziua exacta), da, am dureri ingroitoare si daca ma ridic din pat, vars si pur si simplu lesin... deci, daca ti se intampla asta, sa stii ca nu esti singura!

| pink94 a răspuns:

Nu vomit,dar ma doare fffff tare burta,am o durere insuportabila,nu am stare, imi vine sa ma arunc de la etaj, am noroc cu pastilele de nurofen express, dupa ce iau una, adorm si imi trece.Nu stiu ce m-as face fara ele :d

| h3r a răspuns:

Buna.
De obicei nu ai "greturi".
Sunt dureri de spate, de sani, de cap si mai jos de burta. Dureri insuportabile.
Sa nu mai vorbim despre cele "interioare", mai exact nelinistea, stresul, nervii. Suntem foarte agitate.

Take care.

| cristi62 a răspuns:

Ah..cam naspa sa fi fatasad..ma bucur ca ati pus si intrebari din asteahappy

| 니코 a răspuns:

Eu sincera sa fi nu vomit nu patesc chiar nimic(vb serios am noroc), nu am nici semne din care sa-mi dau seama ca urmeaza sa vina(aici ii naspa ca vine pe neasteptate)
AM NOROC!happyhappyhappyhappyhappy

| ionutzicamariuca24 a răspuns:

Nu vomit...nu mi se intampla nimc nici macar nu ma doar burta. eventual daca fac mult efort...

| draky90 a răspuns:

Devin niste masininarii fine de ucis, sfatul meu, nu le suparati laughing)

| bybyshor18 a răspuns:

Nu...nu se intampla absolut nimic... unele mai au unele dureri...dar unele nu au nimicwinking

| PanteraRoz1997 a răspuns:

Corpul sufera transformari adica cres sani etc depinde si de fata in cele mai rare cazuri vomita

| SOoare a răspuns:

Eu de obicei nu vomit, o singura data mi s-a intamplat sa vomit si nu stiu exact cauza...cine stie poate de la acele dereglari hormonale, in rest ma doare burta in primele 2 zile iar inainte sa-mi vina mi se umfla sanii si ma dor. Sper ca te-am ajutat happy

| Chunji a răspuns:

Phai` mie imi apar cosuri[putine 2-3laughing)] si ma dor sani`[putintongue] da` nu ma doare burta deloclaughing) spre norocu` meutongue mie mi`e indiferentbig grin

| Oana0303 a răspuns:

Depinde de fiecare persoana. Menstruatia se desfasoara diferit la orice fata.

| Brehuiescu_Alexandra_1993 a răspuns:

Unele persoane vomita. Eu iau Clorocalcin, care ma ajuta sa nu mai curga atat de mult, nu stiu ce m-as face daca nu as lua, clorocalcin sau calciu, uneori ametesc, de asta, am avut momente cand eram in spital, am ajuns anemica pentru ca nu am mai luat clorocalcin, si lesinam o data la 2 ore, a fost oribil