| WayhaughtK a întrebat:

Iubesc o femeie casatorita de nu mai pot. Am sentimente pentru ea de 5 ani.
Este o diferenta mare de varsta. Prefer sa nu intru in detalii.
Sa incep asa. Nu am iubit pe nimeni asa cum o iubesc pe ea. De fiecare data cand o vad simt ca imi zboara inima. Imi accelereaza instant. Nu ma pot opri din zambit cand sunt cu ea. Tot timpul ma gandesc la ea. Cand ii aud numele... Incremenesc. Pur si simplu o iubesc enorm. Vreu sa o fac fericita tot timpul. Ii ador zambetul. Vreau sa petrec timp cu ea. Vreau sa se simta iubita, sa o sarut, sa o tin in brate... Orice. Dar am in suflet o iubire de nedescris.
Si de 5 ani... Tot timpul e asa. Ma gandesc des la ea.

Bun.
De ceva luni nu ne-am mai vazut. Si asa am reusit sa imi iau gandu de la ea si sa incep sa o uit. Asta pana acum cateva zile, cand ne-am intalnit. Am vazut-o, dar ea nu. Am mers spre ea( era cu spatele), dar cand m-am apropiat mi-a batut inima foarte puternic ( niciodata asa intens) si a inceput sa imi tremure mana...
Deci se pare ca nu am uitat-o. Iar eu iubesc parca tot mai tare.

Vreau sa o uit, dar parca si nu vreau... E asa complicat.
Dar mie imi este teama ca nu voi mai putea iubi pe altcineva la fel de mult. Si nici macar nu ma iubeste inapoi.

Voi ce ziceti?
Ce sfaturi aveti?

Va rog luati-o in serios!

P.S Nu sunt un pustan de 14 ani. Ca sa stiti.

Si imi cer scuze daca sunt greseli de exprimare, dar sunt coplesit de emotie.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este vorba de mama ta, nu-i asa?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

De fiecare data cand ne indragostim avem impresia ca nu o sa mai iubim la fel. O sa-ti treaca.

| WayhaughtK explică (pentru supadeceapa):

Am mai fost indragostiti. Dar niciodata asa. E mult prea intens

| Plato a răspuns:

E evident ca singura optiune este sa o uiti, e casatorita.

| Quassaar a răspuns:

Inițial am sperat să fie vorba de mama ta.laughing

| Thisismetoday1 a răspuns:

Treci peste. Unu la mana e casatorita si doi la mana esti mult prea mic pentru ea.