| anonim_4396 a întrebat:

Iubesc persoana nepotrivita, si simt ca vreau sa mor!

14 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Stai cuminte, odata ce ai vazut ca nu-i potrivita n-o iubesti ci doar incerci sa te minti.

| Leon a răspuns:

Eu zic mai degraba sa ii dai vreo doua palme daca e nesimtita, iar apoi sa o trimiti la ma'sa acasa! Cum sa mori frate?

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

E vina ta ca o iubesti.

| sebysebyca a răspuns:

Si cine te opreste?

| Demonull a răspuns:

Da fratele meu, dar tu vezi ce pret au astia la sicrie?! Stai cuminte vorba harciogului, nu asta e important tot ce simti acum e trecator.deci, keep calm and drink vodka!

| NoShit a răspuns:

Ce ma enervati voi ca nu puneti o intrebare ca sa stim cu ce/daca putem ajuta.

| selysol a răspuns:

Deci cu ce te pot ajuta? pune si tu o intrebare!

| ciprian55 a răspuns:

Pai *** daca vrei sa mori sinucidete

| iulica09 a răspuns:

Pai si atunci du-te si impuscate cu vibratorul XD

| VanHalen a răspuns:

Si care e intrebarea?

| anonim_4396 explică (pentru VanHalen):

Deci imi cer scuze, sunt nou pe TPU si credeam ca acolo se pune titlul. Am 19 ani si am o relatie de aproape 3 ani cu o fata la care tin enorm. Relatia asta dupa primul an a inceput sa fie la distanta, deoarece eu locuiesc in alta tara, si vin aici doar vara in Iunie si plec in August.
Ceea ce ma framanta si ma face sa simt ca innebunesc, este faptul ca simt ca ea nu tine la fel de mult la mine, si uneori ma maltrateaza psihic. Cand fac ceva ce o deranjeaza intotdeauna are o replica si dreptul la scuze. Cand ea imi face mie, oricat de mult as fii suparat pe ea sau o ignor nu prea pare sa o intereseze, ba din contra da vina pe mine si spune ca eu nu o iubesc de fac asta. Ieri veneam de la mare si ne-am certat pentru simplul fapt ca in autobuz nu prea ma uitam la ea (din spusele ei), apoi a inceput sa se comporte urat cu mine, in drum spre casa am izbucnit in plans, pur si simplu am cedat psihic, de obicei sunt foarte tare si nu plang, nu mai plansesem niciodata in viata mea asa, decat cand eram mic. M-a dus la ea in casa ca sa nu ma vada bunicii mei, si imi tot cerea sa ii spun de ce plang, ce am. Era si maica-sa de fata. Poi a inceput sa ii dea explicatii maica-si, si spre surprinderea mea in loc sa ma ajute sau sa ne asculte pe amandoi, radea si spunea ca ne certam din orice, sau sa ne despartim. Dupa parerea mea si eu am mai multa maturitate la capitolul asta. Cand vad o persoana deprimata si fara speranta incerc sa o ajut dandu-i curaj nu razand si spunand lucruri care dor. In momentul acela iubita mea am putut observa cum incerca sa se scoata in fata maica-si. Parca erau amandoua contra mea. Ma simteam ca un strain, as fi vrut sa plec dar nu vroiam sa fiu vazut de catre lume, plus ca ma lua ameteala si ma durea capul.
Ea imi spune mereu ca ma iubeste, dar eu nu stiu ce naiba sa mai cred. Nu mai am nici prieteni, nu am cu cine sa comunic, ma simt singur, parasit. Mi-as dori din tot sufletul sa gasesc o fata care sa ma aprecieze pentru ceea ce sunt, sa imi acorde atentie intr-un mod diferit fata de restul lumii, si sa ma simt special in fata ei. Dar nu am cum sa cunosc o asemenea persoana. Abia daca vorbesc cu cineva. Am ajuns sa ma simt frustrat, indignat, distrus. Pur si simplu nu mai sunt eu, si nu stiu cum sa ies din asta.

| ℓσνє a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm, in primul rand, nu mai plange pentru nimeni si nimi.
In ziua de azi nu s emerita!
Fii tu insati, cunoaste persoane noi, fii amuzant si fa-i pe ceilalti sa se simte bine in prezenta ta.
Uit-o pe ea, s-a folosit de tine, stiu ca doare, dar e adevarul.
Stai linistit, o fata va exista si pentru tine.
Bafta si sa nu mai pui atat la suflet, da-o naibii de fata, traieste-ti viata, si pentru moment eu spun ca ar fi buna o pauza, adica fara o fata in viata ta.(doar prieteni/prietene).
happy

| Anxiousy a răspuns (pentru anonim_4396):

In situatia ta ma aflu si eu uite citeste povestea mea si sfaturi bune in topic http://www.fiibarbat.ro/forum/showthread.php?p=2246#post2246

| Pawker a răspuns (pentru anonim_4396):

In primul rand, ti-a "ras" in fata. Accepti asa ceva din partea ei? Nu imi vine sa cred ca o mai iubesti dupa ce rade cu ma-sa de tine. Omule, te consumi prea mult. Este o fata care nu te merita. Sincer acum, tu crezi ca daca n-ar mai fi avut vreun amant mai facea haz de tine si te mai lua la intrebari in autocar? Sa fim sinceri : are pe altcineva si pe tine te foloseste. Urasc oamenii astia si cred ca nu sunt singurul. Nu mai incerca sa o ignori si chestii de astea. Ai 2 variante :
1. Sa incerci sa ii faci o surpriza, care sa ii placa atat de mult incat sa o faci iar sa te respecte ( insa exista riscul ca ma-sa sa o intoarca impotriva ta iar )
2. Sa te desparti de aceasta fata care nu te merita si sa mergi mai departe. Stii, un om intelept a zis odata: "Continua sa mergi inainte"
Iti recomand varianta 2, nefericirea oamenilor vine din usurinta cu care sunt pacaliti si mereu le trebuie un vis ca sa suporte realitatea.
Exista cineva pentru oricine. Tu ai 19 ani, esti tanar, nu are sens sa faci o prostie si sa iti pui capat zilelor. Ai auzit de principiul "iubirea este oarba"? Inseamna ca nu tine cont de asemanare, ci doar de ceea ce esti! Actuala ta iubita care te-a facut sa plangi nu tine cont de el sau cel putin n-o mai face de la o vreme. Cred ca tragi si tu concluzia ca daca nu respecta principiul nu te iubeste.
Sfatul meu : Uit-o. Vei gasi o persoana care o placi. Stii cum iti vei da seama? Pentru ca pentru lume vei fi o singura persoana, dar pentru o persoana vei fi intreaga lume!
Iti urez bafta in gasirea ei! Cine stie, poate e chiar sub nasul tau si nu o vezi.
Bafta!