| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul ma presează cu faptul ca nu-l prezint familiei și familiei și etc în anumite contexte când ma ajuta sau are un rol anume când fac ceva.Ce sa fac? Eu consider ca trebuie s-o fac de la sine și nu obligat.Devine violent dacă nu-l menționez în conversatii sau nu spun ca a făcut el ce a făcut pentru mine.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"Devine violent dacă nu l menționez în conversatii sau nu spun ca a făcut el ce a făcut pentru mine."

Fugi, fugi cat mai poti, ca asta nu este om pe care sa-l vrei in viata ta, sub nici o forma ca te asteapta o viata plina de batai si suferinta.

| Hyperion7 a răspuns:

Doar o părere personală, din moment ce devine violent, clar e vorba de o problema. Poate acum nu se vede, dar în timp poate deveni violent la propriu cu tine.
M-aș gândi de 2 ori când vine vorba de o viitoare căsătorie cu el.

| LordCristobal a răspuns:

Din pacate iubitul tau este o persoana toxica care vrea sa iti striveasca personalitatea si sa te dirijeze asa cum vrea el.Unu la mana nu e normal sa te oblige sa faci ceva ce nu vrei si sa nu accepti si doleantele partenerului.Parerea mea ar fo despart de el cat mai repede altfel o sa fii nevoita sa suporti toate ciudateniile lui.

| Rux04 a răspuns:

Bună,

Mă tem că pe viitor te va bate din cauza posesivității. Te sfătuiesc să-l părăsești, este o persoană toxică.

| AndreeaMadalinaAna a răspuns (pentru Rux04):

Si a cerut scuze

| Rux04 a răspuns (pentru AndreeaMadalinaAna):

Chiar dacă. Un om violent nu se va schimba niciodată.

| MihaiMB a răspuns:

Am o întrebare: De ce stai cu o asemenea persoană? Eu cred că violența nici nu ar trebui să existe într-o relație fericită. De ce vrea să îl menționezi? Chiar atât de bun se crede de trebuie să fie peste tot în viața ta? Cam mi se pare posesivitate aici. Trebuie să înțeleagă că încă nu ești pregătită să îl prezinți familiei tale, că nu este un moment bun, dacă se vor ajunge la lucruri mai grave, eu zic să o termini cu el, bine eu aș spune de acum, dar fie cum crezi tu.

| AndreeaMadalinaAna a răspuns (pentru MihaiMB):

Pt ca mereu a zis sa trecem peste si ca ne certam degeaba ca a fost doar o părere.

| MihaiMB a răspuns (pentru AndreeaMadalinaAna):

Alta este de zis, alta este să și facă cum spune, contează faptele nu cuvintele. Pentru violență nu există nici o scuză care să justifice faptul că un om trebuie să fie așa. Eu unul dacă aș fi fată și aș fi cu un asemenea om, aș pleca cât aș vedea cu ochii pentru că mie nu mi-ar conveni să stau cu un om posesiv și care din orice chestie caută ceartă.

| AndreeaMadalinaAna a răspuns (pentru MihaiMB):

A zis ca a fost doar o opinie și nu am de ce sa ma supăr.