| dodonika a întrebat:

La ce varsta v-ati inceput viata sexuala? ati avut vrut avort pana acum?

14 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

La 19 ani si nu am facut nici un avort si cred ca nu as fi in stare sa fac vreunul vreodat. din fericire primul copil ni l-am dorit si acum este pe cale sa se nasca.

| Malvina24 a răspuns:

Mi-am inceput viata sexuala la 17 ani si nu am facut nici un avort si nu voi face! in prezent am 18 ani si 2 luni si nu sunt de acord cu asa ceva! L-as interzice! NU e corect fata de o viata! I-am spus iubitului meu ca daca se va intampla vreo greseala vreodata fara sa ne dam seama si apoi sa nu pot lua pastila (de a 2-a zi) si sa raman oricate greutati as avea il voi pastra daca ma dau ai mei afara(sunt in stare) si nu am cum sa-l cresc il dau la un centru(nu inainte sa lupt ca sa-l cresc) dar in nici un caz nu-l omor! il nasc si apoi vedem noi cum fac cu el!

| stresu a răspuns:

1: putin relevant
2: exista mijloace de contraceptiethinking

| Sara2 a răspuns:

1.la 17 ani
2.nu, de regula sunt fffffff extrem de precauta folosesc prezervativul, am avut o perioada anticonceptionale + prezervativ, de ce pentru o clipa de placere "sex neprotejat ca asa e mai placut" vorba baietilor prosti si fara gandire sa-ti nenorocesti viata? protectia e ffff importanta

| stefangeles a răspuns:

Eu nu mi-am inceput viata sexuala si in nici un caz nu fac avort ca-s baiat laughing... alceva?

| andreea8pogner a răspuns:

Pai eu mi-am anceput viata sexuala la 14 ani si acum am 20 deci a trecut ceva timp. Iar de avorturi vreau sati zic ca n-am facut dar am pierdut o sarcina la 2 luni acum cam un an dar imi pare rau ce sa zic mil doream, dar acum ancerc s fac altul dar stii cum e cine nusi doreste primeste si cine asi doreste nu primeste sau nu poate face copii.

| danluvug a răspuns:

Prezervativul chiar apara femeiele de sarcina "nedorita"?
Avortul o alegere personala sau o crima? Raspunsul il gasesti in filmele, conferintele, studiile medicale si perspectiva crestina, vezi linkurile urmatoare:

- DEZVALUIRI SOCANTE despre doctorii Ginecologi, Endocrinologi... Avort, Metode Anticonceptionale, Contraceptive, Sterilet, Prezervativ, HPV. Sindromul Post-Avort.Consiliere pre si post avort - Dr. Christa Todea-Gross - Cluj 9 Dec. 2008, Oradea 27 Feb. 2009: http://www.adevaruldespreavort.ro/......odea-gross

- Cum se face avortul (ce NU se doreste sa se afle de promotorii pro-avort): http://www.adevaruldespreavort.ro/......spre-avort

- Strigatul mut (Omul este fiinta umana din momentul conceptiei? Simte copilul nenascut durerea in timpul avortului? gasesti raspunsul dupa vizualizarea filmului): http://www.adevaruldespreavort.ro/......ent-scream

- IN NOI ESTE VIATA - LA VIE EST EN NOUS - Despre copilul nenascut de la conceptie pana la nastere si efectele secundare pre si post-avort, sindromul post-avort, marturiile femeilor care au avortat: http://www.adevaruldespreavort.ro/......dromul-pos

- ULTRASUNETELE - O FEREASTRA SPRE INTERIOR (interiorul uterului, cum se dezvolta, cum se manifesta fatul, copilul nenascut): http://www.adevaruldespreavort.ro/......-in-romana
- Exista metode anticonceptionale, contraceptive sau totul este o manipulare a limbajului, o minciuna prin care sunt manipulate femeile, familiile?

- Anticonceptionale, contraceptive sau avortive, contragestive? http://www.adevaruldespreavort.ro/......dicamentos

- Prezervativul te apara de bolile cu transmitere sexuala? Este prezervativul sigur sau este o pacaleala, o "ruleta ruseasca"?
http://www.adevaruldespreavort.ro/......al-hpv-etc

Perspectiva crestina:
- http://www.adevaruldespreavort.ro/......lae-tanase

- Ce este iubirea? Dar dragostea? Cum trebuie sa se comporte baiatul, fata, tinerii ca sa aiba o relatie de iubire adevarata?
La ce trebuie sa se uite fata la un baiat dupa ce criterii sa-l aleaga, dar baiatul dupa ce criterii ar trebui sa aleaga o fata pentru o relatie? De ce tinerii nu mai siu sa iubeasca sa se indragosteasca?
- http://www.adevaruldespreavort.ro/......etenia-lor

Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La prima întrebare nu-ți răspund, da' la aia cu avortul... dacă mă înveți cum, poate fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare cine va indrazni sa recunoasca un avort aici? Care sunteti alea? Alea, alea?
Cat despre inceputul vietii mele sexuale... a fost la o varsta pe care nu o recomand. De aceea tac chitic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 11 ani. Fac in fiecare zi ca imi place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| mika_4756 a răspuns:

Eu am 18 ani si sunt virgina! Si daca as ramane gravida, nu as face avort ca e riscant si e pacat.Ma bazez pe religie. Vreau sa fiu virgina pana ce ma casatorescwinking