| Albãstriţaxx a întrebat:

La o petrecere am stat la masa "peste drum" de un baiat.
,imi zicea ca-s draguta, si sa-i scriu pe facebook daca cumva o sa vreau sa vorbim canda, si bineinteles ca nu i-am scris. La o a doua petrecere, dupa cateva sapamani, iar am stat tot in fata lui la masa Cand l-am vazut afara, am mers sa-l salut si sa-l pup in semn de prietenie, si m-a pupat pe buze foarte subtil, sa nu vada nimeni, si in seara aceea ne-am si sarutat de mai mute ori, si mi-a zis ca el nu o sa ma caute, pentru ca e o diferenta destul de mare intre noi, dar, daca vreau sa aem o relatie stabila, si cand voi fi eu SIGURA ca vreau sa fim impreuna, sa il contactez. Si am mai vorbit, si ne-am mai intalit intr-o seara pe banca, si am vorbit, si tot asa, intr-o seara a fost la o nunta cred, si am fost cu el pana acasa sa iti i-a ceva si ne-am sarutat, a zis ca i-a parut bine ca ne-am vazut. Si i-am ziss o data ca eu il caut, si el nu face asta niciodata, si a zis ca voi vedea ca si el o va face. Nu a facut-o, dar ultima data cand ne-am vazut, ne-am sarutat. Asta inseamna ca mai vrea sau nu sa fim impreuna? P, S nu stiu daca o sa intelegeti, e foarte imbarligata

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Tot ce am inteles este ca te-ai lasat sarutata de un baiat cu care nu esti impreuna.
Si,daca imi dai voie,te-as intreba cam ce anume ii vei mai putea oferi daca ati fi impreuna...dar poate nu-mi dai voie,asa ca nu te intreb.
Un lucru sa tii minte, insa.
Ce e castigat usor, nu are nici o valoare, nu te mai saruta cu orice baiat dragut care e suficient de istet sa stie sa-ti atraga atentia, el deja a obtinut simplu destule sarutari de la tine si e posibil sa creada asa te comporti cu fiecare baiat care se apropie de tine...sa ai grija!
Nu oferi usor nimic, sa nu fii catalogata usoara si tu.
Si, asteapta sa te caute el pe tine, nu e nevoie sa alergi tu dupa el.

2 răspunsuri:
| sirD a răspuns:

Ascult-o pe greece12, zice bine

| Floricikmov a răspuns:

Parerea mea este ca el nu se implica deloc te lasa numai pe tine sa faci primul pas cum ar fi te-a sarutat si te-a lasat balta, Din acest punct el nu mai face niciun pas si daca el nu mai face nici tu nu ar trebui sa te implici.