| beauty a întrebat:

Logodnicul meu, ieri m-a luat prins surprindere, niciodata nu a mai facut asta, eram putin stresata din cauza unei probleme, nu problema cu relatia mea ci cu tatal meu. Si ce s-a gandit el, eram amandoi in dormitor, ne uitam la un film si a sarit pe mine spunandu-mi ca vrea sa facem dragoste, dragoste facand si de dimineata, si a inceput sa imi spuna ca sunt prea frumoasa ca nu poate rezista unei tentatii cum sunt eu, a inceput sa ma sarute ca un salbatic peste tot, iar eu nu am vrut sa facem nimic si ca sa se potoleasca i-am dat o palma, niciodata nu am dat in el si nici el in mine, dar dupa palma pe care i-am dat-o s-a potolit, s-a si suparat un pic si mi-a spus ca eu nu il mai vreau, ca de ce nu vreau sa fac dragoste cu el, ca el ma iubeste si ca dintr-o data s-a excitat uitandu-se la mine, amandoi suntem inebuniti unul de altul, dar nu stiu ce l-a putut apuca aseara. Ce a vrut sa insemne asta din partea lui, am gresit fiindca i-am dat o palma?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Sexul se face de comun acord, el si-a incercat norocul. Mie mi se pare ca ai exagerat putin cu palma. Du-te si saruta unde ai lovit!

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate chiar te dorea bietul om. E adevarat ca s-a exprimat cam aiurea si ca nu erai obligata sa faci dragoste cu el, daca tu nu aveai chef in acel moment. Dar ai gresit foarte mult cand i-ai dat o palma. Acum are si el dreptul sa te loveasca ori de cate ori il superi, fiindca tu ai introdus aceasta noua regula in relatie. Tu ai spus: m-ai suparat, te-am lovit sa te potolesti, deci e o metoda buna, poti sa o aplici si tu.
Eu zic sa vorbesti direct cu el, sa-i spui ce s-a intamplat. Sa-l rogi sa te ierte pentru gestul tau (este foarte grav si urat), sa-ti asumi cu adevarat greseala, sa-i spui ca nu e un nou comportament acceptat in relatia voastra, ca nu se va mai intampla. Eu cred ca te va ierta, dar va trebui cumva sa treceti peste momentul asta, care in mod sigur a zdruncinat ceva in relatie. Violenta intr-un cuplu este o boala groaznica care adesea duce la tragedii.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Puteai să îi spui, să îi explici că nu ai chef, nu să-i dai o palmă. Vezi tu ce iese acum.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Se mai intampla si " accidente" de genul asta.

daniela
| daniela a răspuns:

Probabil ca erai atat de sexi incat nu a mai rezistat tentatiei si te-a dorit ca un nebun... chiar chestia asta este ceva super mai ales atunci cand relatia dureaza de ceva timp. Ar trebui sa fi mandra de tine nu furioasa pe el.

mira
| mira a răspuns:

Ai gresit palmuindu-l.Ai creat un precedent.De acum asteapta-te sa incasezi si tu.Trebuia sa gasesti alta modalitate.

| lostcontrol12 a răspuns:

Mie nu mi se pare corect ca i-ai dat acea palma.trebuia sa vorbesti cu el si sa ii spui ca nu iti sta gandul sa faci dragoste acum si ca esti suparata, ingandurata.Palma pentru el a insemnat o respingere totala din partea ta si probabil l-a durut.Eu zic sa iti ceri scuze ca ai reactionat asa si va fi bine.Ma bucur ca va iubiti si ca mai gasesc in lumea asta rea oameni fericiti cu adevarat.:*

| dydy22 a răspuns:

Cel mai urat gest nu conteaza ca esti fata a avut si el un moment mai... dar trebuia sa i explici poate intelegea iti spun eu ca nu mai continua daca te respecta

| dragosh a răspuns:

Stai asa ca nu inteleg... voi doi sunteti logoditi si nu faceti sex?oh go on
Era de inteles daca nu aveai 17-18 ani dar asa...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu mi se pare ca ai gresit, chiar deloc! Insa dat fiind ca ai anumite probleme si nu ai "chef" cand i se scoala lui, a fost corect ceea ce ai facut! Ar trebuii sa se gandeasca si la tine, nu doar la el! Incercati sa discutati despre asta si sa va impacati.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai sex-appel, asta nu poti schimba. La o anumita varsta 28-30 de ani, femeia atinge maximul feminitatii, mai ales daca este frumoasa si ingrijita. Barbatul care iti este alaturi in fiecare zi si te adora, nu se mai poate abtine.
I-ai raspuns cu o palma, ar fi putut cauta la alta femeie... Oricum, daca este inteligent o sa inteleaga ca mai sunt si momente in care trebuie sa ai rabdare si intr-o relatie deciziile se iau impreuna; pe viitor o sa incerce sa-si calmeze trairile.
"spunandu-mi ca vrea sa facem dragoste, dragoste facand si de dimineata" - pai doar o data pe zi? laughingputin...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am impresia ca nu esti la varsta de logodna. M-am uitat atent la intrebarile copilaresti pe care le-ai pus pe TPU pana acum. asa ca... mai calmeaza-te.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti buna si nebuna