| Bianca_Serenity_1995 a întrebat:

Una TPU, am si eu nevoie de un sfat. Am 18 ani si sunt int-o relatie cu un baiat. Tin foarte mult la el si nu vreau sa-l pierd.Ne cunoastem de la gradinita iar prin primul an de liceu mi-am dat seama ca ma indragosteam de el. Stiu ca si el tine la mine si ma iubeste. Sunt putin cam timida.Primul sarut l-am avut la 16 ani tot cu el, si acum o saptamana am vrut sa mergem putin mai incolo, dar eu nu eram pregatita chiar daca credeam ca sunt. Dupa ce a inceput sa ma sarute mai jos de gat am inceput sa tremur, iar el si-a dat seama ma imbratisat si a spus ca daca nu sunt pregatita el ma va astepta mereu. Problema e ca in clasa la mine este o colega care se tot da la el si intr-o zi i-am prins sarutandu-se. L-am vazut pe el cum i-a dat o palma dar am fugit. Un prieten de-a lui mi-a spus ca a fost doar un accident si ca aia la prins de bluza si l-a tras catre el. Tot a incercat sa-mi vorbeasca dar eu incapatanata fug de el. Mi-a cerut sa ne intalnim sa lamurim lucrurile spunandu-mi ca nu vrea sa ma vada suferind din cauza lui si nici el nu se simte bine fara mine. Intrebarea este cum sa merg, adica si eu vreau sa ma impac dar nu stiu nu am curaj., cand il vad parca nu mai pot vorbi.Cum as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Analytical a răspuns:

Heiii, imi dau lacrimile! sad asta se numeste "dragoste adevarata"! nu o pierde! 1. cu siguranta te iubeste, pentru ca a decis ca "nevoile" lui nu sunt mai importante decat starea ta. 2. din moment ce ai vazut ca i-a tras o palma fetei aleia, de ce nu poti crede?! sunt fete invidioase. si te pot ataca doar pentru a cadea in nefericirea ta! eu te sfatuiesc sa ii dai o intalnire in acre sa-i spui ca iti pare rau ca te-ai indoit de el, si sa te ierte, din cauza geloziei tale stupide(care este totodata dovada de iubire)! nu mai asteptaaa, pana nu sara una intr-adevar pe el si vei regreta! in + a fost primul sarut cu el, de atata timp si inca sunteti impreuna! si uite, partea cu sexul te asteapta. si nu cred ca el a gresit cu ceva, din moment ce se tine dupa tine, prietenul lui ii spune ca ea il provoca-se, ai vazut ca ia si tras o palma. cred, ca iti va ramane acel sarut in memorie o perioada de timp, dar daca el iti arata dragoste mai departe sunt sigura ca te va face sa il "uiti"! Te sfatuiesc sa nu-l pierzi, pentru ca el chiar te iubeste. ai grija de tine si de el! muahh:*

5 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Singura cale pentru a remedia toata situatia creata este sa comunicati. Fa-ti curaj si stai de vb cu el. Nu il cunosti de ieri de azi, il cunosti de atata timp si nu are de ce sa-ti fie greu. Fara o discutie serioasa nu puteti continua ceva ce ar putea fi chiar frumos, o relatie cu sfarsit frumos. Eu zic sa lupti pentru dragostea ta si gandeste-te la asta. Trebuie sa poti! Nu lasa teama sau nesiguranta sa fie mai presus de sentimentele tale frumoase. Cred ca totul va fi bine intre voi doi. Pupic! Curaj!

| nesuferit a răspuns:

Pai cum sa-ti explic straight face. ca baiat la liceu trebuie sa faci sex cu cat mai multe fete in cei 4 ani ca sa ai amintiri. daca el e cu tine si se saruta cu alta nu cred ca te iubeste el chiar asa de mult cum crezi tu. daca esti virgina eu zic sa cauti pe cineva care chiar merita asta, nu sa fii doar un nume pe lista unui baiat, daca nu esti virgina, feel the love big grin

| TheBaby a răspuns:

Din câte citesc, îmi dau seama că băiatu' e de treaba, perfect pentru tine. Lasă-i un mesaj pe mess sau un sms şi spune-i să te sune. Lămuri-ţi problema! Nu găseşti la tot pasul băieţi ca acesta!

| xDoricax a răspuns:

Daca a facut treaba asta o data o va face si a doua oara fara ezitare...ramane la aprecierea ta...

| tudy97 a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu el ca altfel o sa creada ca esti rusinoasa...parerea mea!