| Gaby212 a întrebat:

M-am indragostit de o fata din campusul universitar...E in acelasi an cu mine, dar la alta grupa...
Prima oara am vorbit intamplator, cand ne-am asezat la aceeasi masa la cantina. Mi-a placut din start de ea, dar nu mi-am dat seama ca o simpatizam asa de tare pentru ca abia imi reveneam dupa o despartire.
Imi zambea des, asta m-a atras cel mai mult cred. Am schimbat cateva vorbe, nimic prea profund. Cand ne intalneam random pe undeva, fata i se lumina. Mi se parea bucuroasa ca ma vede. Acum suntem in vacanta, ea a plecat in alta localitate...Iar eu stiu ca pana in septembrie posibil sa n-o mai vad. A fost recent ziua ei, dar eu ca un idiot am aflat prea tarziu, cand deja trecuse... As fi putut profita sa mai intru in vorba cu ea macar sad Pana una alta, eu nu stiu cum sa o abordez fara sa par ciudat. N-am vorbit mult, deci un mesaj direct ar fi ridicol sau ar da din prima de banuit ca imi place de ea. Vreau o idee mai soft, prin invaluire laughing Sa nu imi citeasca intentia din prima. Ce ziceti ca ar fi ok sa fac?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și cum ar fi să îi spui direct? Oare o fi așa de proastă ca să nu vadă că o îmbrobodești?

| Gaby212 explică (pentru sadrian46):

Asta e ideea frate, eu vreau sa par mai mult amic pana si apoi sa ma apropii mai mult.

| Emma30555 a răspuns:

Poți sa o întrebi ce mai face (ce a mai făcut) pe unde se duce în vacanta, sunt discuții obisnuite la fel cum vorbești cu un amic, nu înseamnă că dacă ii scrii pe Facebook îți declari dragostea. Poți eventual sa i scrii la mulți ani cu întârziere, sa i explici ca ai aflat mai târziu.

| Gaby212 explică (pentru Emma30555):

Ar insemna sa ii scriu felicitari cu intarziere de 4 zile laughing)

| Ionut_Pavel_1993 a răspuns:

O placi si nu o bagi in seama prin mesaje pe Facebook, pe bunee? spune-i si tu Buna, ke faci? daca ar exista vreo technica de agatat data mot a mot toti am profita de ea...invaluirea vine si ea pe parcurs depinde de tine cat de bine stai pe caterinca la modul caterinca-caterinca nu altceva, caterinca de aia buna s-o faci sa rada cum trebuie, si pe langa astea pac mai arunci o bomba si vezi ce zice. sau daca ai curaj spune-i direct BUNA. NU STIU CUM SA MA BAG IN SEAMA CU TINE AI VREO IDEE? scuze de capslock.

| Nicolae_Titeiu_2000 a răspuns:

Păi fi bărbat bro, spune-i în față că-ți place de ea.Si dacă stie că-ți place de ea ce are? asumă-ți în ***, că esti bărbat.

| Gaby212 explică (pentru Nicolae_Titeiu_2000):

Ma gandesc sa nu se sperie ca i-o zic verde in fata si sa ii dispara toata atractia pe care sa zicem ca o are.