| anonim_4396 a întrebat:

Deci m-am intinit aproape un an cu un baiat, el fiind si prima mea dragoste insa peste un timp eu am inceput sa ma vad cu un alt baiat care pur si simplu ma ametea.Eu cu primul baiat m-am despartit si dupa vreo 2 luni de insistenta din partea celuilalt baiat am inceput sa ma intilnesc cu el. Dupa un an el si fostul prieten au ajuns sa se cunoasca si chiar sa fie cei mai buni prieteni.ma simteam foarte prost in situatia asta, chiar mi-au inscenat o cearta intre ei din cauza mea, au vrut sa vada cum voi proceda...si am picat testul... l-am ales pe primul baiat.insa a 2 zi mi-am dat seama de greseala.Prietenul meu in pofida celor spuse de baieti, m-a iertat. Apoi relatia noastra a mai durat inca vreo 7 luni insa ne-am despartit foarte urit.Insa chiar daca s-a terminat asa cind ne vedeam, zimbeam, ne faceam ochi dulci, iar el de fiecare data ma saluta iar daca nu rs. ma mai saluta inca odata.de la un timp a inceput sa ma caute, sa ma intrebe ce fac, iar zilele astea mi-am pus un status "astea da amintiri", iar el mi-a scris ca "off amintirile astea tare mai chinuie omul". Imi da semnale ca inca se gindeste la mine insa nu stiu ce sa fac deoarece atit prietenii mei cit si ai lui nu vor sa ne mai vada impreuna.Astept ceva sugestii.

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Tu, nu fi fraiera prietenilor tai! Daca el te iubeste si tu il iubesti, de ce lasi totul ce este intre voi din cauza greselilor pe care le faceti, sunteti tineri, este usor sa gresesti din lipsa de experienta, dar este si mai usor sa ierti. Sunt sigur ca au fost greseli de ambele parti, dar voi doi puteti sa le luati asa, la rand, sa invatati din ele, sa va cunoasteti mai bine si apoi chiar sa va iubiti mai mult.
Impacati-va! Si de ar fi sa nu dureze, tot veti invata amandoi din aceasta relatie. Sa stii ca nu este totul zahar si miere, ca mai trebuie sa te si lupti pentru o relatie.
Si normal, precum zice si @Animalu, este viata ta, tu nu vei baga in casa prietenilor tai, de ce se baga ei in a ta? Este ca si cum un taietor de lemne, plin de bune intentii, s-ar apuca de crosetat, intelegi ce vreau sa spun?

9 răspunsuri:
| Emma a răspuns:

Buna
Si ce conteaza daca nu vor prietenii? pana la urma voi trebuie sa decieti, iar ei daca sunt intr`adevar prieteni vor dori sa va vada fericiti
Din cate observ nici tu nu l`ai uitat
tu cam ce ti-ai dori sa faci? il vrei inapoi?
Daca e asa, nu te lasa influientata de parerile prietenilor, impaca`te cu el!
funda? plsss
Xoxo

| georgegs a răspuns:

O poveste Foarte incurcata tongue
eu unu cred ca vrea sa se impace cu tine tongue
si cand lumea nu vrea parca e mai incitant tongue

| anamariaiuliana a răspuns:

Daca chiar il iubesti atunci vorbeste cu el si spune-i ca vrei sa fiti in preuna si daca spune ca si el vrea e ok

dar daca nu vrea nu te merita

si app daca prieteni vostri stau intre voi atunci nu sunt prieteni
si explica-le ca, chiar va placeti si ca nu vreti sa sea intre voi doi

| mygirl_the_best a răspuns:

Daca l iubesti impacate ca el dar fii atenta sa nu te puna la incercari sa-si bata joc de tine

| Ranya a răspuns:

Stati de vorba si clarificati lucrurile. Daca vreti sa va impacati nu vad de ce n-ati face-o. Dar de data asta incercati sa numai lasati prietenii sa se amestece in relatia voastra.Bafta

| Sile_6892 a răspuns:

Ca san nu mai gresesti si de acrasta data lasa-ti "inimioara" sa aleaga sis a simta cei place nu "ochii" care vad doarr formele trupului.

Răspuns utilizator avertizat
| dana5025 a răspuns:

De gindit inca ma mai gindesc la el ca doar ne-am intilnit atita timp dar nu stiu ce sa fac, insa alegerea trebuie s-o fac acum caci anul viitor o sa fim la universitate si nu o sa ne mai vedem asa des.

| Animalu_7690 a răspuns:

Nu o sa ma apuc sa iti spun unde ai gresit tu dar iti pot spune un lucru foarte clar, ceea ce faci cu viata ta e in totalitate alegerea ta, uneori e bine sa asculti si de prieteni dar nu ei traiesc in locul tau si cu siguranta nu iti pot spune cu cine sa fi sau cu cine nu. Analizeaza situatia, gandeste-te ce vrei tu sa faci, asculta ce au de spus si prieteni tai iar apoi pune toate informatiile cap la cap si ia o decizie.