| Pysyqtza2012 a întrebat:

Ma ajutati sa inteleg si eu ceva? Ma place sau nu? eu il plac pe el dar nu ii arat asta.in clasa lui se aude ca eu il plac de la un prieten al lui. inainte ma evita, acum nu ma mai evita si este impins de la spate de colegele lui sa vina sa vb cu mine.baietii de la el din clasa ii face "semne" cand ma vede si imi spun ca am place,dar el nu reactioneaza in niciun fel.zic si eu daca nu ma placea putea sa ii contrazica pe colegii lui, daca ma place de ce nu vine sa vb cu mine.el este un tip destul de glumet si nu prea ii este rusine sa vb cu o fata, dar la mine de ce se blocheaza si nu poate sa imi spuna 2 cuvinte? ce sa inteleg din gesturile lui? de ce toti cunoscutii lui se uita dupa mine prin curtea liceului? imi dau senzatia ca stiu ceva dar nu imi spun.

6 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Probabil ca te place si faptul ca stie ca si tu il placi il emotioneaza si il intimideaza. Daca ai mai mult tupeu decat el incearca sa il abordezi. Baftawinking

| stark47 a răspuns:

Dac atu nu ii arati ca il placi, ce obligatie are el de ati arata?! presupun ca esti foarte tanara di moment ce colegii vostri se poarta in felul ala, daca vrei ceva, du-te si ia-l pentru ca nimeni nu e obligat sa iti ofere

| Nicux1 a răspuns:

O problema poate fi faptul ca relatia voastra a devenit prea publica.Pe lumea asta exista multe caractere de barbati. Tipul descris de tine poate reprezenta barbatul caruia nu ii place sa reactioneze la comanda...capata senzatia de stanjeneala.Problema nu este la tine, problema este la el.El trebuie sa se transforme in barbat.Un barbat este barbat, in cazul de fata nu atrage atentia tuturor cand se intalneste cu o fata.Trebuie sa le dea celorlalti senzatia ca ce face el este o rutina zilnica, nu un eveniment precum insuratoarea.Deci problema este in comportamentul lui, nu al tau.

| Danyelutzuu a răspuns:

Sincer sa fiu...si eu sunt la fel...dar cati ani aveti?

| Camii06 a răspuns:

Ei bine, daca nu te placea incerca sa te evite. De vreme ce el te baga in seama, vorbeste cu tine etc etc inseamna ca si el iti raspunde cu aceleasi sentimente. Ar fi dragut daca ati merge la o plimbare, numai voi 2 si acolo sa vorbiti. ^_^