| NowForYou000 a întrebat:

Mai am o intrebare. Simt ca disper. Am facut sex in perioada fertila, dar am facut-o protejat. M-am grabit dupa ce am terminat si nici nu stiu daca prezervativul a ramas intact. Chiar nu stiu, m-am grabit si nici pe partener nu l-am intrebat daca l-a verificat. Am niste scurgeri roz si maronii si ma simt aiurea. Nu prea mai pot sta in picioare. Nu vreau sa fie o sarcina. Spuneti-mi va rog, ce poate fi. Mai e o saptamana pana sa imi vina cm. Sa presupunem ca prezervativul s-ar fi rupt, daca imi curgea sperma nu simteam? Nu mi-ar fi curs pe lenjerie? Sa rămân atat de repede. Vreau un raspuns urgent, sa ma linistesc o data.

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-am transmis un raspuns complet si explicit pe mesageria privata la aceasta intrebarea pe care mi-ai adresat-o mie, personal. Multa sanatate!

| SkyPilot a răspuns:

Ceea ce descrii poate fi sangerarea de nidatie - implantarea ovulului fecundat in mucoasa endometriala (marginea) uterului. Implantarea embrionului are loc de obicei la 6-12 zile de la fertilizarea ovulului. Si aceasta durata ar putea corespunde nidatiei in cazul tau. Multe sarcini sunt pierdute imediat dupa implantarea ovulului, dar inainte de a o eventuala intarziere a menstruatiei, de aceea unele femei nici nu isi dau seama ca sunt gravide.
Un test de sange poate verifica daca esti insarcinata de la 6-8 zile dupa ovulatie. Ai putea sa mergi deja sa faci acest test de laborator in cam 2 zile de acum.
Nu ai simptome de sarcina atat de curand. Pe de alta parte ai putea avea alt gen de surpriza neplacuta de la episodul cu sexul anal dintr-una din intrebarile tale anterioare, respectiv o infectie bacteriana. In acest caz poti afla raspunsul corect numai la ginecolog. Probabil ca de aici ar trebui sa pornesti.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu simţi neapărat când se scurge sperma în vagin, dar probabil aţi fi simţit dacă se rupea prezervativul. Oricum, până nu îţi întârzie, nici nu trebuie să te gandesti la asta.

| Quassaar a răspuns:

Mai aștepta și tu un pic sa se trezească corbu'.laughing

| Elliana534 a răspuns:

E okay, stai linistita. Eu si logodnica mea o facem ca nebunii, ca e perioada fertila aka ovulatie ori ciclu, stii cum e ursu intra in viziuna tot anul. Asa ca de 2 ani de cand ne cunostem mai bine sexual o facem fara protectie si ori technica mea de a o scoate e buna ori unul din noi e infertil... dar copii stati si voi mai chill, copilu cum apare asa si dispare

| eugeniu2020 a răspuns:

Vei afla in 1 luna, succes!

| Diaconu_Andrei_1984 a răspuns:

Vom afla in 9 luni

| bumkumcha a răspuns:

E posibil sa ai infectie vaginala. Fosta mea prietena a avut si ea to asa dar nimic grav. Simptomele de sarcina nu sunt cele care le ai tu. Incearca sa oferi o atentie mai mare la igiena corporala si la fel si partenerul tau. Du-te la un ginecolog nu cauta raspunsuri despre sanatatea ta pe site-uri

| NowForYou000 explică (pentru bumkumcha):

Esti sigur? Tot sangerari de culoare roz si maronie a avut?