| MaiaMartinas a întrebat:

Mai stiti de baiatul care e in clasa cu mine, si face unele faze http://www.tpu.ro/......-dar-care/ ..asa,si va multumesc tuturor pentru toate raspunsurile date.dar acum situatia s-a complicat, deci astazi am dat-o de tot in bara..adica avem o ora la care stam unul langa altul, si pur si simplu, el se uita la mine..si eu privindu-l in ochi, mi-a aparut iar zambetul ala prostesc pe fata..si mi-am ferit capul imediat(si eu inainte nu faceam asa, dar se pare ca m-am prostit.)..si el continua sa se uite, si eu nu-mi puteam controla zambetul..si ma simt atat de aiurea...deci acum e clar ca stie ca-l plac..nu mai e nevoie sa-i spun..si se pare ca banuia de mai mult timp asta..si acum ma simt atat de ciudat..adica il vad in fiecare zi, si eu chiar nu vreau asta..si stiu, poate ar trebui sa vorbesc cu el.dar suntem amandoi timizi, si eu sunt si mai si..si chiar nu vreau asta..asa ca nu stiu ce sa fac, dar cand e in preajma, zambetul meu apare imediat..si e ciudat, n-am mai patit asa cu nimeni..si acum nu stiu ce sa fac va rog dati-mi un sfat, dau funda :) (suntem amandoi niste timizi de clasa a 10-a si nu prea vorbim)

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Mai timizi indragostiti!
Sunteti asa de draguti ca zambesc cu gura pana la urechi scriindu-ti raspunsul si nu ma pot abtine!
happy
Cand mai stai in banca cu el,pentru acest amanunt ai omis sa ni-l dai pana acum,cere-i macar un id de fb sau mess,sa "mai vorbiti" si voi, sau da-i-l pe-al tau!
In mediul virtual altfel discutati, chiar daca va vedeti tot timpul la scoala! S-ar putea sa fie mai putin inhibat si sa fie capabil sa poarte o discutie cat de cat inteligibila cu tine, de ce nu incerci?
Nu stiu cum a iesit cu jocul de carti de acum cateva zile, dar banuiesc ca el nu a venit ...sau ai renuntat tu la idee.
In orice caz,ma uit ca va perpeliti asa de destul timp si,daca iei in calcul faptul ca el are sensibilitati in legatura cu tine de anul trecut,realizezi ca intr-adevar trebuie sa faci ceva!
Orice!
Fie in mediul virtual,fie cu biletele(desi cum sunteti la scoala posibil sa se simta complet blocat,intre colegi),actioneaza!
Nelinistea si incertitudinea asta, trebuie sa aiba un final, nu mai poate continua asa!
Ce sa mai spun, iti doresc un deznodamant fericit, sper sa nu fie iar un "va urma"!
happy

| MaiaMartinas explică (pentru greece12):

Vai deci astazi a fost...laughing asa deci am stat cu baietii la vorba si am jucat si carti cu unii(el a stat si a privit doar)..si asa din vorba in vorba, prietenu lui cel mai bun care e indraznet din fire, ne intreaba pe mine si inca o fata..hei fetele, dar voi nu aveti prieten? si o intreaba pe fata aia, si apoi si pe mine..si omu statea langa si era foarte atent laughing ..si acum nu stiu ce sa mai inteleg..adica era clar ca si-a pus prietenu sa intrebe asta, nu ma indoiesclaughing.dar nu stiu ce miscare sa mai fac acum. ps : stau langa el numai la ora de informatica..care e doar o data pe saptamana happy

| greece12 a răspuns (pentru MaiaMartinas):

Asa deci!laughing
Pai,vroia sa se asigure ca nu ai prieten, sa aiba terenul liber...
Stii, poate sa aveti noroc cu prietenul asta, poate ca ceva tot se infiripeaza, pana la urma!
happy

| MaiaMartinas explică (pentru greece12):

Daa,noroc de prietenu lui..ca asa ne-o mai bagat in vorba ..si am vorbit unu cu altu.laughing

| greece12 a răspuns (pentru MaiaMartinas):

Asta e un mare progres!
Timizilor!
laughing

| MaiaMartinas explică (pentru greece12):

laughing

14 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

De ce nu ii scrii? E mai simplu sa te exprimi in scris in situatii din astea.

| horansgang a răspuns:

M-ai zăpăcit.

| MaiaMartinas explică (pentru horansgang):

Da,scuzelaughing mai pe scurt toata faza e ca imi place de un baiat timid, si eu fiind la fel de timida noi nu prea vorbim...suntem a 10-a in aceeasi clasa ..si el stie ca il plac..si acum nu stiu ce sa fac..sa incerc sa-l evit, sau pur si simplu sa vorbesc cu el..desi imi trebuie mult curaj.

| horansgang a răspuns (pentru MaiaMartinas):

Oh, ştiu cum e. am aceeaş problemă laughing

| JohnnyWylde a răspuns:

Da, il mai stiu pe baiat cum sa nu. Pai eram si eu acolo cand s-a intamplat. Eu si tipii aia doi de la cealalta clasa care mai vin in pauza pe la noi. Si mai era si tipul ala Marius care tocmai intra pe usa cand s-a intamplat toata faza.

| Sashavalentine a răspuns:

Eu zic ca treci peste timiditate pentru ca nu e buna si sa ii spui ce simti, odata ce esti convinsa ca si el te place. Nu mai astepta atat. big grin Mult noroc!

| maxim341 a răspuns:

Frumoos mai e sa fii indragostit, o sa duci dorullaughing dar revenind la problema, gandeste-te putin, nu te priveste in ochi pentru ca stie ca il placi(poate si pentu asta )ci pentru ca si el te place iar tu prin zambetul tau ''magic'' i-ai transmis lui ca aveti o sansa sa fiti impreuna ( crede-ma asa e ), dar fiind baiat laughing toti suntem la fel se blocheazaa pentru ca nu astie cum sa reactioneze, si mai avem o chestie cand ne place o femeie si nu avem curaj sa o abordam devenim seriosi si frustrati si luam o atitudine superioara, de aia ti se pare asa greu de ajuns la el dar sub masca asta e moale, deci metoda mea, si a celui de la care am copiat-o laughing iei un bilet te duci langa el si ii scrii ''ma placi?''(zambeste, innebuneste-l ) apoi astepti sa iti scrie