| anonim_4396 a întrebat:

Maine ma intalnesc cu baiatul de care imi place si cine stie, poate vom fi impreuna.chestia este ca nu stiu ce sa vorbesc cu el. adica stiu in mare parte si stiu ca "totul vine de la sine", dar as mai vrea sa am in arsenalul meu cateva subiecte placute de discutie ca sa le am in cazul "momente de tacere".

4 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Pai gandeste-te la ceva comun...scoala,sport,emisiuni.cateodata chiar sunt subiecte bune pentru a cunoaste gandirea partenerului, nu neaparat pentru "momente de tacere"

| Johnny_3797 a răspuns:

Ar fi bine sa stii cu cel el se intereseaza si sa discutati pe temele preferate a le lui sau in asa momente sa-i adresezi ceva intrebari care pe tine te intereseaza.Sa vorbiti despre viata,despre intimplari haioase, despre ce il intereseasza ce face intimpul liber, ce fel de fete ii plac si aceasta ii un moment bun de ati face tie complemente daca iti va face atunci te simpatizeaza dar daca nu atunci lui nu-i pasa sau este timid. Sper ca te-am ajutat happy

| Pastiluţă a răspuns:

Da aşa este.Totul vine de la sine. Însă da îţi trebuie nişte subiecte plăcute pentru a vorbii mult mai mult cu el.

Nimănui nu-i place să audă încontinuu numai ce povesteşte celălalt.Deci întreabă-l despre el mai multe. Întreabă-l cum îi merge, cu familia.Şi poate dacă are o problemă tu ai fi persoana potrivită să-l ajuţi.

Persoana potrivită la momentul potrivitwinking.
Multă baftă! :* Pa, pa

| SimsLoverr a răspuns:

Poti incerca sa vorbesti despre ceva ce i place lui sau ceva ce iti place tie, poate chiar veti gasi ceva in comunwinking, Sau poti incerca cum am incercat si eu laughing, incearca sa vorbesti despre lucruri care iti apar in față, Mult sucess puppy dog eyes