| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a intarziat ciclul aproximativ 3 luni. In decursul acestora mi --a curs luna trecuta o secretie maronie dar fff putin. am mai avut in vara o intarziere de acest gen de aproximativ 4 luni. NU AM AVUT CONTACT SEXUAL! doar m-am masturbat... ce pot face?

4 răspunsuri:
| Chriis a răspuns:

Stai liniştită. Luna aşa întârzie la oricine. Deci data viitoare o să îţi vină mai mult. şi când zic data viitoare zic în câteva zile. Fă o baie mai calda, ceva şi îţi garantez că îţi vine big grin Dar o să ai dureri de burtă şi de cap din cauza întârzierii sad

| Forev3rAlone a răspuns:

Viziteaza un doctor.
Este adevarat ca pana la o varsta ciclul nu etse regulat, dar mai bine fa-i o vizita doctorului.Nu strica sa te informezi si sa fii precauta!winking

| Claudia_Elena_Patrunjel_1991 a răspuns:

Du-te la doctor!

| PH17IUB a răspuns:

Daca spui ca nu ai avut nici un contact sexual..nu ai de ce sa te sperii! stai linistita.o sa iti vina..sunt dereglari hormonale specifice pubertatii.cel mai bine ar fi sa iti anunti mama...sau o prietena majora..si sa o rogi sa te insoteasca la un control, probabil iti va recomanda niste anticonceptionale pentru reglarea menstruatiei! Bafta!:*