| DANyi a întrebat:

Mii de salutari TPU. Va stresez cu o intrebare. Am nevoie de ajutor pentru
prietenul meu cel mai bun, dar pentru asta ar trebui sa va spun o mica
povestioara, asa ca, sper sa aveti timp s-o cititi: El s-a indragostit de ea in
primavara si de atunci nu mai scapa de "tensiuni". I-a cerut prietenia pe
facebook, apoi i-a luat ID-ul. La prima conversatie au stat cateva ore, au
discutat, lalait, glumit, etc... dar importat este ca el a invitat-o la un suc in oras, iar ea a acceptat. O nedumerire mare este ca dupa ce au incheiat
conversatia, si-au urat "pa-pa", "noapte buna", ma rog... ea i-a scris lui ca pana acum a fost altcineva la calculator si nu ea.Scuza clasica dar interesanta pentru ca nu se stie scopul acesteia. Pe parcursul timpului, el a mai incercat sa o invite de 2 ori dar nu a avut noroc, niste afurisiti de prieteni din partea ei au inceput sa rada (n-am ce face, dar nu ai cum sa educi primatele). Intr-o zi din iunie i-a recunoscut totusi pe mess ca o place (daca a fost greseala va rog sa spuneti), dar ea a spus ca sentimentul nu e reciproc. De atunci, nu a mai vorbit cu ea, nici invers.Acum, in prezent, el doreste sa scape de suferinta, sa scape de amintirea ei. Ei bine, cam asta e povestea, iar acum vin eu cu intrebarile
mele: Credeti ca ar mai fi vreo sansa ca ei sa fie impreuna? A gresit cand i-a recunoscut pe mess ca o place? Credeti ca sunt de vina prietenii aceia(radeau de amandoi nu numai de el)? Stiti vreo modalitate prin care el sa o uite? Va rog mult, astept raspuns. FUNDA PENTRU CELE MAI CONVINGATOARE RASPUNSURI! Va multumesc mult prieteni si numai bine!

Răspuns Câştigător
| EvilThoughts a răspuns:

Buna! Faptul k a recunoscut k o place CATEGORIC nu a fost o greseala.El a recunoscut ceea ce simte.de ce ar fi asta gresit?! daca ar fi continuat fara sa stie ca ea nu il place probabil sentimentele lui ar fi ajuns mai intense s acum i-ar fi fost mult mai greu sa o uite.Practic ar putea sa isi gaseasca o alta prietena.o alta fata care sa il ajute sa o dea uitarii pe „ea".din moment ce ea i-a zis clar si raspicat k nu il place nu mai are de ce sa incerce (desi stim cu totii k sentimentele sunt schimbat-oare).

P.S.
In legatura cu prietenii care radeau nu are de ce sa isi faca griji.
„PROSTUL CU INDIFERENTA IL UCIZI"
Asa k el nu are de ce sa se simta stanjenit de sentimentele pe care le poarta unei fete care nu i le impartaseste.o va uita.bafta.bye bye

10 răspunsuri:
| DANyi explică:

Eu m-am gandit ca si prietenii au influentat raspunsul ei. Nu cumva a raspuns asa numai sa scape de rasul lor?

| smilegirl a răspuns (pentru DANyi):

Depinde deja aici de cum este caracterul ei, ea ce virsta are?

| DANyi explică (pentru smilegirl):

16, impliniti in octombrie.

| XxSh0xFirexX a răspuns:

Sincer uite am 12 ani si uite aici raspunsul meu:Sa sti speranta moare ultima deci sanse esti dar trebuie sa-i spui ca o iubesti in fata sai daruiesti un trandafir(ROSU)prieteni ei sunt niste tantalai as reununta la ei imediat si o modalitate so uiti este sa treci peste sa gasesti alte fete na viata e grea n-ai ce face SI bafta sa ai noroc sa fi cu ea adica sa o faci sa te placa (Trebe sati masori cuvintele sa fi romantic si sa o asculti ce vb)Nu renunta sa renunti e mana lenesului

| XxSh0xFirexX a răspuns:

Auzi Dany zi-mi te rog daca e fain raspnsu meu

| XxSh0xFirexX a răspuns:

Zi daca e fain comentu meu

| smilegirl a răspuns:

Parerea mea este ca sansa in viata trebuie sa aiba fiecare persoana)nu a gresit deloc spunindui pe mess ca o place, deoarece ar arata mai dureros cred eu daca tinarul nu ar impartasi domnisoarei ce simte., prietenii nu pot fi numiti prieteni daca se rideau de 2 tineri care nici nu incepeau bine relatia de iubire. In primele momente tinarului o sa-ifie mai greu sa uite de acea domnisoara dar timpul o sa-i deschida ochii la multe lucruri... timpul vindeca, o stiu asta pe mine...nu uita sa-i transmiti prietenului tau ca orice nu s-ar intimpla in viata totul totdeauna merge spre bine. cel mai mult in viata conteaza oamenii dragi ce nicicind nu te vor lasa in momente neplacute, apropo esti un prieten ft bun cautind solutie pentru prietenul tau.nu toti sunt la fel

| PisicaRoz a răspuns:

Pai dupa parerea mea sansele ca ei sa fie impreuna sunt minine, minuscule deoarece ea dupa spusele ei chiar nu il place si nu vrea sa aiba vreo relatie cu el, poate sunt de vina si acei prieteni care poate nici ei nu ii dau pace si rad de ea nu numai de elthinking singura modalitate ca el sa o uite e sa apara o alta ea in viata lui care sa il faca sa o uite pe acea fata care se pare ca nu vrea sa aiba deaface cu elwinkingbafta si fi alaturi de acel prieten incontinuare:*

| PisicaRoz a răspuns:

Baietii nu pot avea prieteni buni sau ce? raised eyebrows

| Andreww a răspuns:

Inainte sa recunoasca ca o place trebuia sa fie cat de cat sigur ca sentimentul e reciproc.dar sti cum se spune, din greseli inveti.se intampla tuturor sa iubim persoane care nu ne iubesc.dar ii va trece cu timpul, sunt atatea fete.sa incerce sa se gandeasca la altceva, sa isi umple timpul, sa petreca mai mult timp cu prietenii poate va cunoaste din nou o fata.capul sus!