| anonim_4396 a întrebat:

Ne stim de 2 ani il plac de 2 ani dar nu stiu ce e cu el. Mereu se uita la mine si chesti de genul dar de abia ma baga in seama. Adica se uita foarte mult la mine. si toata lumea spune ca ma place. Nu stiu ce sa fac. Sa il astept sau sa trec mai departe?

Răspuns Câştigător
| TitiDrLove a răspuns:

Nu mai intelegi? Pot sa jur ca nici el nu te intelege pe tine in momentul asta.Te-ai intrebat vreodata cat de importanta e impartasirea sentimentelor? Gandeste-te o clipa ca tu tii secretul asta de 2 an ide zile,prin comportamnetul tau fata de el e imposiibl sa nu il faci confuz=>imposibil sa nu fi prins interes fata de tine,deci acum poti actiona.Te-a privit, nu iti marturiseste sentimentele fiindca se teme de o respingere, te priveste in continuare si probabil i se pare ca totul e in capul lui.Crede-ma ca stiu ce vorbesc! Ai putea sa ii spui ca il placi de 2 ani,nu e nimic rusinos si dupa poti sa nu mai discuti cu el,vei vedea ce va face! Sau macar sa il intrebi de ce face gesturile astea? de ce te priveste,daca nu te place...o sa vezi ca toate astea te vor duce pe un nou drum. Chiar de spui ca doar va salutati, poti sa continui si cu intrebarea asta cat mai subtil, intr-un loc putin mai retras! Eu te incurajez si asculta-ma! O sa imi multumesti tongue

7 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

De 2 ani va stiti doar din vedere? Sau vorbiti uneori despere anumite subiecte? Sa stiu ce sa iti spun

| egjrewiogjaeifjaepfpjagfegwregeyhrt a răspuns (pentru TitiDrLove):

Pai ne stim de 2 ani. si la inceput eram prieteni foarte buni si era la mine la scoala si iar se baga in seama si din astea dar de cand a trecut in a 9 a e altfel. nu ne mai vedem si cand ne vedem ne zicem doar ceaw din vara suntem asa straight face dar mereu se uita la mine si cand am dansat cu un baiat la bal se uita urat straight face si nu mai inteleg absolut nimic

| egjrewiogjaeifjaepfpjagfegwregeyhrt a răspuns (pentru TitiDrLove):

Am sa incerc blushing dar mie cam rusine straight face

| TitiDrLove a răspuns (pentru egjrewiogjaeifjaepfpjagfegwregeyhrt):

Nu mai intelegi? Pot sa jur ca nici el nu te intelege pe tine in momentul asta.Te-ai intrebat vreodata cat de importanta e impartasirea sentimentelor? Gandeste-te o clipa ca tu tii secretul asta de 2 an ide zile,prin comportamnetul tau fata de el e imposiibl sa nu il faci confuz=>imposibil sa nu fi prins interes fata de tine,deci acum poti actiona.Te-a privit, nu iti marturiseste sentimentele fiindca se teme de o respingere, te priveste in continuare si probabil i se pare ca totul e in capul lui.Crede-ma ca stiu ce vorbesc! Ai putea sa ii spui ca il placi de 2 ani,nu e nimic rusinos si dupa poti sa nu mai discuti cu el,vei vedea ce va face! Sau macar sa il intrebi de ce face gesturile astea? de ce te priveste,daca nu te place...o sa vezi ca toate astea te vor duce pe un nou drum. Chiar de spui ca doar va salutati, poti sa continui si cu intrebarea asta cat mai subtil, intr-un loc putin mai retras! Eu te incurajez si asculta-ma! O sa imi multumesti tongue

| ghiCIne a răspuns:

Asta e dragoste din priviri?big grin Daca a marturisit el cuiva ca te place, dar poate n-are curaj sa iti vorbeasca, ai putea face tu primul pas. N-ar fi rau sa-ncerci.

| egjrewiogjaeifjaepfpjagfegwregeyhrt a răspuns (pentru ghiCIne):

Da in vara mi.a spus un baiat un prieten de al lui ca ii place de mine straight face si l.am intrebat la bal si a zis nu ( era beat )hee hee dar eu inteleg adica are 15 a baut si el 0 data nu e mare lucru

| giovannutzu a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa al iei deoparte si sa vb cu el intre 4 ochi, doar voi doi.
spune-i ca al placi! ar trebui sa-ti spuna si el daca te place sau nu.
daca se tot uita la tine inseamna ca te place.deci nu ai cum sa dai gres.
succes.
ast fundita tongue :*

| CataBlue a răspuns:

Pai nu mai astepta, daca TU crezi ca te place si esti sigura ca si tu il placi de ce sa nu incerci? Daca nu face el primul pas il poti face si tu, si sa fii sigura ca daca nu vei reactiona si el isi va gasi pe altcineva singura persoana dezamagita vei fi doar tu. Pan la urma suntem toti egali, nu e doar datoria baiatului sa curteze o fata, totul depinde de cat de mult iti place.