| Anonim231512352 a întrebat:

Nu Inteleg. In fiecare seara ma gandesc la ea, desi i-am spus ca o plac, si observ ca si ea ma place, nu pot sa-mi iau curajul sa-i propun. In fiecare seara parca, dupa ce ma gandesc mult, vreau sa-i spun si e ca si cum sunt gata sa-i spun, dar cand ajung sa ma vad fata in fata cu ea, parca s-a dus curaju in pamint.

Cateodata ma balbai si nu stiu ce vreau, cand sunt fata in fata cu ea straight face. Sa-i spun pe net, sau prin sms, mobil nu vreau, chiar nu vreau. Nu a avut prieten, nici primul sarut, si vreau sa fie ceva deosebit pentru ea happy. E o fata de gen, ocupata, (din Italia venita de 2 ani) aici mai are probleme in familie, are un fratior, nu are timp sa iasa, sau sa stea pe net. Nu stiu ce am gasit la ea, dar nu e atractie fizica, e ceva mai mult big grin. Si nu vreau ca, daca o sa avem o relatie sa stie toti de ea, adic prefer o relatie mai in secret big grin big grin laughing

Cand sunt pe net, ma pot deschide la maxim, pot sa spun tot ce cred, tot ce simt, dar in real chiar nu pot straight face ma simt inchis in sine, si vreau sa o scot ca la "o intilnire" sa pot vb cu ea altfel, mai deschis, ca la scoala chiar nu pot sa vb despre asa subiecte >.<

(Mentionez ca am 15 ani, ea 14 aproape 15, ambii in aceeasi clasa) Ceva idei cum as putea sa o scot la o convorbire?

1.Variantele cu "scoate-o la un suc nu merg" vreau sa fim doar noi 2.

2. Nu vreau sa vb cu ea despre asta la scoala

P.S: Ceva ideii? Sfaturi happy

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Esti destul de prostut pentru a cuceri o fata. Mai asteapta pana cand vei putea bea un suc in doi.

| Anonim231512352 explică (pentru neutrino):

Nu intelegi happy daca eu invit la un suc, e un loc public. Eu vreau sa fim doar noi 2 happy

| dragos9234 a răspuns:

Din cate inteleg ii poti spune ca o placi dor prin intermediul unui prieten.

| Mlov3u4ever a răspuns:

Spune-i pe mess cand intra k iti place de ea si apoi intreab-o daca vrea sa fiti impreuna. Apoi dupa ce termini orele la scoala vb cu ea.Succes!happy

| Ady994 a răspuns:

Deci u spui ca vreti sa fiti doar voi 2 da? bun, pai invit-o la tine acasa sa vedeti un film sau sa ascultati niste muzica sau sa va faceti temele.

| Spanu_Catalina_1992 a răspuns:

Uau e norocasa ca arre asa un iubit scoate-o la o plimbare daca vaza cu hai sa iesim la un suc nu merge.

| Oana04 a răspuns:

Si eu am trecut prin asta... Poti sa o inviti la tine sa va faceti temele impreuna si poti dupa scoala sa o inviti la un concert, la un film. Daca nu are timp incearca la scoala sa o prinzi doar pe ea si sa vorbiti.BAFTA!