| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac cu dragostea asta... x-( Am prieten(noi ma mai fost impreuna 3 saptamani, apoi am stat despartiti aproape 4 luni timp in care vorbeam ca amici) de o saptamna. Tineam mult la el si am suferit foarte mult din cauza lui. Am cunoscut alt baiat, am stat si cu el 3 zile, dar nu ne-am certat in adevaratul sens al cuvantului. Adica el a zis ca nu putem fi impreuna ca nu-si suporta colegii care faceau misto ca sta cu mine. Cateva zile nu am vorbit cu el, m-am impacat cu actualul meu prieten, eram fericita. Prietenul meu a plecat la munca in Bucuresti si vine foarte rar sa ma vada. Am zis sa ies la o cafea cu tipul cu care am stat 3 zile, dar el m-a sarutat(stia ca am prieten, dar a zis ca nu are de unde afla prietenul meu). Ne-am mai vazut o data la o cafea, iar ne-am sarutat(acum mai mult eu pe el) si i-am zis ca am luat o pauza in relatia cu prietenul meu(nu e adevarat, doar ca prietenul meu n-are credit si eu n-am minute sa-l sun si nu ma mai vorbit de vreo 3 zile). El a zis ca nu trebuia sa ma despart pentru el. Mi-a zis ca s-a simtit bine cu mine, dar sa nu devina o obisnuinta asta. Vorbim toata ziua prin mesaje, a ramas ca ne mai vedem si saptamana viitoare. Nu stiu ce sa fac Ma simt aiurea ca imi insel prietenul(credeam si eu ca il iubesc, dar la ce-i fac nici eu nu mai cred asta), dar ma atrage foarte mult celalt tip(care mi-a zis ca e cautat de mai multe fete si nu stie pe care s-o aleaga). Nu pot sa nu ma vad cu el, pentru ca mi-e foarte dor de el si simt ca mor daca nu vorbesc o zi cu el(totusi nu cred ca-l iubesc nici pe el, pentru ca nu m-as desparti de prietenul meu daca mi-ar cere asta) si totusi. mi-e dor si de prietenul meu. Ce sa fac, deci? Am doua variante(cred eu:d): 1. sa il uit pe tipul cu care am stat 3 zile si sa-mi vad de relatia mea, pana nu afla prietenul meu ce am facut(care apropo e foarte gelos). dar nu stiu cum? sau 2. sa fac ceva ca sa-l conving pe tipul respectiv ca vreau sa fiu cu el si sa-l conving sa fie cu mine(nu doar asa pe ascuns). dar nici asta nu stiu cum s-o fac. Mi-e frica sa nu-i pierd pe amandoi cu joaca asta a mea. Ceva sfaturi? App. eu am 15 ani(aproape 16:d), prietenul meu 25, iar celalalt tip 20. Help pls! funda

1 răspuns:
| Michidutsa a răspuns:

Uite eu spun sa-ti vezi de relatia ta, pentru ca e clar ca cu acel tip cu care ai stat 3 zile nu vrea nimic serios de la tine, doar sa se distreze. Chiar el ti-a dovedit asta cand ti-a spus ca nu stie pe care fata sa o aleaga.sa fim seriosi. Si nu te supara cum poti sa te mai vezi cu el dupa ce ti-a spus sa va despartiti deoarece nu-i suporta pe colegii care fac misto ca e cu tine, daca tinea cat de putin la tine nu le dadea importanta acelor vorbe. Eu sunt de parere sa faci rost de un mesaj sau ceva sa-i trimiti la actualul.
Bafta, sper ca te-am ajutat kiss!