| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac... sad Am prieten(noi ma mai fost impreuna 3 saptamani, apoi am stat despartiti aproape 4 luni timp in care vorbeam ca amici) de o saptamna. Tineam mult la el si am suferit foarte mult din cauza lui. Am cunoscut alt baiat, am stat si cu el 3 zilehee hee, dar nu ne-am certat in adevaratul sens al cuvantului. Adica el a zis ca nu putem fi impreuna ca nu-si suporta colegii care faceau misto ca sta cu mine. Cateva zile nu am vorbit cu el, m-am impacat cu actualul meu prieten, eram fericita. Prietenul meu a plecat la munca in Bucurestisad si vine foarte rar sa ma vadacrying. Am zis sa ies la o cafea cu tipul cu care am stat 3 zile, dar el m-a sarutat(stia ca am prieten, dar a zis ca nu are de unde afla prietenul meu). Ne-am mai vazut o data la o cafea, iar ne-am sarutat(acum mai mult eu pe el) si i-am zis ca am luat o pauza in relatia cu prietenul meu(nu e adevarat, doar ca prietenul meu n-are credit si eu n-am minute sa-l sun si nu ma mai vorbit de vreo 3 zile). El a zis ca nu trebuia sa ma despart pentru el.sad Mi-a zis ca s-a simtit bine cu mine, dar sa nu devina o obisnuinta asta. Vorbim toata ziua prin mesaje, a ramas ca ne mai vedem si saptamana viitoare. Nu stiu ce sa facthinking Ma simt aiurea ca imi insel prietenul(credeam si eu ca il iubesc, dar la ce-i fac nici eu nu mai cred astahee hee), dar ma atrage foarte mult celalt tip(care mi-a zis ca e cautat de mai multe fete si nu stie pe care s-o aleaga). Nu pot sa nu ma vad cu el, pentru ca mi-e foarte dor de el si simt ca mor daca nu vorbesc o zi cu el(totusi nu cred ca-l iubesc nici pe el, pentru ca nu m-as desparti de prietenul meu daca mi-ar cere astahee hee) si totusi. mi-e dor si de prietenul meulaughing. Ce sa fac, deci? Am doua variante(cred eu:d): 1. sa il uit pe tipul cu care am stat 3 zile si sa-mi vad de relatia mea, pana nu afla prietenul meu ce am facut(care apropo e foarte gelos). dar nu stiu cum?thinking sau 2. sa fac ceva ca sa-l conving pe tipul respectiv ca vreau sa fiu cu el si sa-l conving sa fie cu mine(nu doar asa pe ascuns). dar nici asta nu stiu cum s-o fac. Mi-e frica sa nu-i pierd pe amandoi cu joaca asta a mea. Ceva sfaturi?batting eyelashes App. eu am 15 ani(aproape 16:d), prietenul meu 25, iar celalalt tip 20hee hee. Help pls!puppy dog eyes. fundawinking

Răspuns Câştigător
| OrdinaryGirl a răspuns:

Iti dau un sfat f sincer si prietenos:ascultati inima... daca iti place tipul care e cautat de mai multe fete, lupta pentru el, iar celalalt, lasa-l in pace. Dar totusi tu ai doar 16... ce te faci? este o dif prea mare inre voi, dar daca el te iubesste cu adevarat(cel de 20 de ani), il poti alege pe el.
deci ai 2 variante, pe care trebuie sa alegi una sing. :1)sa il intrebi daca te iubeste cel de 20 ani, si daca da, renunti la celalalt sau 2)stai cu prietenul tau fara sa ii spui ceva legat de treaba asta si renunti la cel de 20 ani.

3 răspunsuri:
| evelynne a răspuns:

Eu zic sa ramai cu prietenul tau, pentru ca nici tie nu cred ca ti-ar place sa se intalneasca cu alta ...asa e? cu celalt probabil ca a fost o joaca daca s-a desp de tine pentru ca faceau colegii misto(cand iubesti nu-ti pasa ce zic altii si nici nu-i asculti).

| michaelj a răspuns:

Lasa-ne noua baietii intre 22 si 25 de ani si i-ai tu pe aia de 20. Si sa-ti incarci si cartela de acum incolo.

PS: How you doin'?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne cu ce probleme te confrunti. Esti la varsta cand nu poti iubi cu adevarat pe cineva.
Eu te sfatuiesc sa iti gasesti un prieten mai apropiat de varsta ta nu un baiat de 25 ani. Gandeste-te cine si-ar dori o relatie de lunga durata cu o fata de aproape 16 ani? Serios un tip de 25 de ani? Cel mai bine te hotaresti cu care iti place mai mult sa te vezi si pui punct cu unul dintre ei.
Faptul ca iesi si chiar daca doar te pupi cu ambii, nu te face mai interesanta. Nu este frumos!
Mai gandeste-te si nici ca ceri sfaturi de pe net nu este in regula, pot exista persoane care sa te sfatuiasca prost.