| Lovely a întrebat:

Nu suport gandul ca l-am pierdut, ca m-a lasat pentru alta. E pur si simplu insuportabil crying ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| rucsy_7574 a răspuns:

O sa auzi mii si mii de sfaturi cum sa iesi sa te distrezi dar NU... nimic nu te face sa iti iei gandul de la el. Chiar daca iesi poti fi cu gandul la el poate chiar mai mult. Ajungand acasa o sa fii din nou singura si tot te vei gandi

Am mai spus asta si o mai spun, timpul le rezolva pe toate nu distractiile, au si ele un loc al lor dar ca sa uiti o persoana nu te folosi de alt baiat sau de distractii peste distractii. Foloseste`le cu limita atunci cand e cazul.

Ca sa uiti o persoana sau cel putin sa treci peste aceasta perioada trebuie sa te lupti cu tine. Sa iti fie dor de el sa plangi sa treci prin toate momentele astea nasoale ca sa incepi sa te obisnuiesti fara el.

In fiecare zi treptat trecand prin ele se rareste dorul de el si fiind satula de lipsa lui iti vei reveni incet.

Prefer sa iti spun adevarul decat sa te indrum spre distractii si spre alte lucruri care pe moment te vor face doar sa uiti sad

Cand iubesti trebuie sa stii ca risti sa suferi odata si odata... si va trebui sa treci prin momentele astea, trebuie tu sa iti pui in cap ideea ca s`a terminat daca nu mai sunt sanse bineinteles... si sa treci treptat peste ele.

Prietenii si distractia sa faca parte din viata ta doar in momentele in care simti ca vrei sa te distrezi si nu atunci cand te folosesti de ele.

Esti sigura ca s`a terminat totul? Nu e o slabiciune de moment pentru el? Nu ii va parea rau? Simte cu toata fiinta lui sa faca acest pas?

Vorbeti cu el fata in fata atunci ii vezi si expresia fetei. nu trebuie sa te simti umilita facand asta trebuie sa te simti hotarata ca vrei sa stii si sa fii impacata sufleteste ca e alba sau neagra.

Imi pare rau pentru tine sad Sper ca te-am ajutat... big hug Take care

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Treci peste.Sunt baieti minunati daca stii sa-i descoperiwinking

| NickiMinaj a răspuns:

Intotdeauna exista ceva mai bunwinking Iar faptul ca s-a intamplat asa e bine, iti da sansa sa gasesti pe cineva care sa te merite. Regretele sunt tardive si inutile...
Fruntea sus!

| rucsy_7574 a răspuns:

Iti multumesc pentru apreciere big hug
daca ai ceva nelamuriri scrie`mi pe privat :*

| Anemona a răspuns:

:*:* hei happy incearca sa te calmezi. cu toate trecem prin asta mai devreme sau mai tarziusad eu am reusit sa trec {nu de tot, dar 70% am reusi}. Nu sunt in masura sa dau sfaturi pentru ca mi-a fost la fel de greu dar pot macar sa te consolez cu cateva cuvinte si sa te ajut cum pot sa treci pestehappy e frumos ca fetele sa se ajute intre ele cand trec prin momente de genul. happy incearca sa fii cat poti tu de ipocrita de fata cu el. sa vada ca nu iti pasa si vorbeste cu un amic sa te vada impreuna cu elsmug daca asta ii declanseaza gelozia suntem pe drumul cel bunsmug :*:* te pupic si succes big hug ai grija de tine

| alexandra21_3435 a răspuns:

Depinde si cat de mult ai investiti in relatia asta. incearca sa iesi cu prietenii, sa faci ce iti place, ce nu ai mai facut pana cum. chiar daca nu ma crezi acu cu timpul ai sa uiti. incearca sa gasesti pe altcineva care sa te consolez.

| andreeaaa1 a răspuns:

Da prin asta trec si eu.Nu este asa de usor... dar trebuie sa treci cu timpul uiti. Cel putin eu nu mai sunt cu el de vreo 3 saptamani si cu timpul rana provocata va trece dar gaura din suflet acolo ramane si iti vei aduce mereu aminte de el.
Succes.Iti las si id-ul meu pe privat daca vrei sa mai disuctam pe messenger.
papa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fii calma si sa intelegi ca el are de pierdut, si nici de cum tu... o sa vezi ca o sa regrete ca te-a pierdut, insa va fi tirziu (din experientza vb ) fii puternica si arata-i ca esti bine sh fara el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa ii dovedesti ca esti mai buna decat el...asta cred eu...

| Kriss_7995 a răspuns:

Bine spus rucsi multumesc si mie pentru raspuns. eu zic sa incerci s ate gandesti cat mai putin la el si la amintiri ele iti dau bataie de cap. intr-adevar toate trecem prin asa ceva nu scapam ia-o ca pe o experienta doara sa vei putea invata multe in viata. face pare din ciclul vietii. ai pute ainvata sa il vezi ca pe un amic dar nu dintr-o data pentru ca acum nu poti. asa incet s ate obisnuiesti cu el in felul acesta. SUCCES :*:*:*:*:*:*:*:*:*