| anonim_4396 a întrebat:

Numele meu este Marian si am 18 ani. Am o mare problema pe care multi carora le-am spus-o au afirmat ca e ok, ca nu am de ce sa-mi fac grija dar realitatea stiu ca e alta. Problema mea este, asa cum am afirmat si in titlu, ca am un penis exagerat de mic, de doar 13 cm in lungime si destul de gros). Am uitat sa mentionez un lucru: inca sunt virgin. Da, stiu...o sa spuneti de unde stiu eu daca pot sau nu sa satisfac o femeie avand in vedere ca inca nu am facut sex dar iata ca femeile spun alta. E foarte trist si dureros sa stii ca ai o astfel de problema, ca nu se poate rozolva cu vreo pastila ori o operatie care sa ajute considerabil. Ma gandesc cu groaza ca atunci cand voi avea o iubita ma va parasi ori chiar ma va insela din cauza acestei mari probleme...ma rog, "mica". Cum as putea avea eu o relatie serioasa ori o casatorie cu ce am eu in pantaloni? Cum sa o satisfac? Se va multumi doar cu orgasm clitoridian si cu stimularea punctului G toata viata? Eu unul nu concep sa ma insele, n-as suporta asta. Gandul acesta ma framanta teribil. Eu stiu ca toti spun ca persoana de langa mine nu se va uita la ce am in pantaloni ci la cum sunt eu, dar generatia mea e doar cu gandul dupa sex si bani. Atat. Toate femeile vor baieti frumosi, inalti, cu penis mare, cu bani. (am doar 1.85+, 75-80 kg). Ce sa ma fac? Operatia am auzit ca e destul de dureroasa, costisitoare si mai mult de 2 cm nu poti lua. Pastilele sunt minciuni iar alte obiecte de marit te pot lasa impotent pe viitor. Exista alte solutii? Macar sa ajung si eu la 16 cm. Va rog frumos sa nu ocoliti mesajul meu si sa-mi raspuneti pentru ca este o poblema care ma framanta ingrozitor, nu-mi da pace. Ma gandesc in fiecare zi ca nu voi putea gusta si eu dragostea adevarata din cauza asta. Pentru mine nu sexul ar conta ci intelegerea, iubirea, respectul, comunicarea. Va multumesc frumos, o zi buna va doresc.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Inainte de a te vaieta mai citeste si pe aici: http://www.sexulvsbarza.ro/......e-normale/
http://sfatulparintilor.ro/......penis-mic/

| RAY a răspuns:

Te uiti des la telenovele grav serios, cica nu ai suporta sa te insele aiurea, nu te lasa complexat de aia asta e si eu am complexitatea inaltimii toti imi dau 16, 17 ani ce as putea face sa plang, sa ma arunc in bega sa urlu ca lupu la luna asta e acceptate asa cum esti

| mihai69 a răspuns:

Problema ta e la capul de sus, nu la cel de jos...
Din păcate, nu știu ce operație ai putea face la ăla ca să scapi de un complex creat artificial doar în imaginația ta.

| LoveSleep a răspuns (pentru mihai69):

Genial, ca-ntotdeauna.

| Emilian65 a răspuns:

Cu marimea pe care o ai, poti satisface orice femeie.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

De ce mai ceri pareri, daca nu vrei sa auzi ca totul e ok si marimea e normala? Bineinteles, pentru ca esti complexat, ajungi sa dai vina pe ceilalti. Ca femeile vor aia, si cealalta, ca tu nu poti etc. Ar trebui sa incerci sa discuti cu un psiholog, poate el te va ajuta. Si nu, nu glumesc, nici nu te iau la misto. Chiar ti-ar fi benefica o programare la psiholog.

| Flavius1998 a răspuns:

Da dar din 13 cm nu intra toata banuiesc eu, asa daca e mai lunga.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Flavius1998):

Dimensiunea medie a unui vagin in stare de repaus, neexcitata este de 8-10 cm.In timpul sexului vaginul se alungeste si se muleaza perfect pe penisul care o penetreaza.Da s-ar putea ca penisul tau de 13 cm sa intre practic in intregime in vagin (sunt mai multe pozitii de sex care faciliteaza o astfel de penetrare ) si sa faca exact aceeasi treaba ca si un penis de 18-20 de cm din care 5-6 raman pe dinafara.Sa stii ca zicala ca mai bine mai mica dar jucausa decat lunga si bleaga, este perfect adevarata. Sa ai sanatate si parte de cat mai mult sex, poate chiar cu mai multe fete (chiar daca esti adeptul prieteniei unice laughing ).

| Flavius1998 a răspuns:

Alte comentarii?