| cappytempo a întrebat:

O facem neprotejat de 15 zile, se termina in mine de fiecare data, nu am greturi sau pofte.Ne dorim mult un bebe.In 15 trebuie sa imi vina stopul(de fapt sper sa nu imi vina), Voi ce credeti, am toate sansele sa fiu gravida?

6 răspunsuri:
| oLeNNNao a răspuns:

Poti sa tot faci sex daca nu esti in perioada fertila, din moment ce spermatozoizii eliberati in vaginul tau nu isi gasesc ovulul sa se fecundeze, nu ai cum sa ramai. Daca ai ciclul regulat, perioada de fertilizatie este in a 14 zi de la ciclu, iar asta dureaza cam 3/4 zile, daca nu il ai regulat calculeazati perioada fertila pe net.
http://www.pravaliata.ro/ovulatie-fertilitate.htm
Sper ca te-am ajutat. :* Bafta >:D<, iti doresc tot binele din lume, iar daca e sa ai un bebe sa iti traiasca:*.

| Anablondyi a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina! greturile sau poftele nu apar a doua zi dupa ce ati facut-o si nici dupa 15zilewinking daca esti sigura ca vrei bebe..eu ma gandesc ca e clar ca ai ramas insarcinata dar du-te si ia-ti testhappy! baftaa si sarcina usoara!:*

| ywar a răspuns:

Si noi ce sa-ti facem? Sa prestam in locul lui? happy
Se fac analize de sange, spermograma si lista continua. Tu ar trebui sa mergi la medic daca dupa un an de incercari repetate nu ramai. Nu mai folositi TPU pe post de doctor online. Probeleme se rezolva la MEDIC. Noi nu avem cum sa stim ce aveti voi!

| Maxim96 a răspuns:

Da,numai daca poti sa ai copii.

| Negoiu a răspuns:

Depinde,la noi acest lucru s-a intamplat dupa patru luni.

| AlinnaAly a răspuns:

Buna. Greturile si poftele nu apar dupa doua saptamani. Asteapta o luna si fa-ti un test de sarcina, daca nu esti infertila, ai toate sansele sa fi insarcinata. Mult noroc! :*