| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare in special pentru fete.
Daca un baiat din scoala ta ti-ar cere nr de telefon chiar daca nu ai mai vorbit cu el inainte sau nici macar nu l.ai mai vazut prin scoala, i l-ai da?
Raspundeti cu da sau nu, si spuneti si de ce

7 răspunsuri:
| NameInUse a răspuns:

Pai nu e ok, nu e neaparat pentru fete intrebarea. E o situatie care i se pare ciudata oricui, adica imagineaza-ti ca apare un strain in fata ta si *Da-mi numarul tau de telefon*. Nu e ok

| GandesteRapid a răspuns (pentru NameInUse):

Nu strain frate am zis din scoala mea
Adica sti sigur ca nu e vreun nebun sau ciudat.
Intelegi? mie unul mi se pare chiar fireasca treaba
Vreau sa spun ca asta ar insemna sa poti sa ai o relatie doar cu persoanele din anturajul tau sa cu prieteni apropiati

| NameInUse a răspuns (pentru GandesteRapid):

Cum poti sa stii ca nu e nebun sau ciudat daca nu ai vorbit inainte cu el?
Inteleg ce vrei sa spui, dar ideea e ca nu te poti duce direct si sa-i zici *Da-mi nr tau de telefon*, mai intai initiaza o conversatie, apoi ceri numarul, nu te arunca asa.

| NameInUse a răspuns (pentru GandesteRapid):

Din scoala mea, din scoala altuia. nu am vorbit niciodata, prima oara cand il vad, deci pentru mine e un strain.

| GandesteRapid a răspuns (pentru NameInUse):

Stiu ce vrei sa zici, dar de exemplu daca te duci in club, asta e motivul principal : Sa-ti intalnesti jumatatea. Vezi o fata draguta, pe care nu o cunosti, ti se pare ciudat daca ii ceri nr de tell?

Si normal ca nu incep ca disperatul din prima : DA-MI NR TAU DE TELL.
In niciun caz. Fac cunostinta, un compliment ceva, si dupa nr de telefon.

Cati ani ai tu apropo?

| NameInUse a răspuns (pentru GandesteRapid):

Nu, e ok sa-i ceri nr de telefon, altfel cum ati mai putea pastra legatura?laughing
Am 19, si cu toate ca sunt fata, imi place sa fac eu primul pas. Mai intai vorbesc, apoi daca imi place si dupa ce deschide gura, cer nr de telefon, te rog nu judeca dupa varsta.

| Kiwi74 a răspuns:

Nu e deloc ok...Ii super ciudat... Vorbeste ceva inainte, fa si tu macar cunostinta cu ea. Dupa daca inca iti place ii ceri numarul.laughing