| banzicarul a întrebat:

O iubesc, o iubesc, o iubesc...si iar o iubesc. Ea nestiind lucrul acesta sad. Spuneti-mi cum sa fac sa isi dea seama ca tin la ea, cum sa ii spun lucrul asta. Mi-a fost colega din clasa a IX pana in clasa a XII-a, anul acesta incheindu-se. Mi-e c-am greu sa ii zic lucrul acesta din cauza ca mi-a fost colega. Hellp

9 răspunsuri:
| mystik a răspuns:

Fa'o sa zambeasca, fa'o sa creada ca poate avea incredere in tine, fa'o ca atunci cand e cu tine sa se simta in largul eihappy dar nu uita de complimentewinking daca nu ii arati cat de cat ca o placi [dar sa nu fii nici prea brusc] te va lua ca pe un prieten bun, cu care poate sta de vorbahappy apoi nu incerca sa o saruti de la prima intalnire! a 2a oara cand te vei vedea cu ea, duceti'va la un film sau la un suc. acolo veti avea timp sa vorbiti mai mult, sa va cunoasteti mai bine...bla bla blahappy arunca'i din cand in cand cate un compliment, acult'o daca iti vorbeste [indiferent cat de mult abereaza]. arata'i ca esti de acord cu ea intr'o oare care masura, dar vino si tu cu ideile tale. sa ii arati ca ai cap si ca esti spontan, bla bla bla. ai grija doar sa nu se contreze prea tarebig grin

| flory_9483 a răspuns:

Tocmai bine ca ti -a fost colega, iti este mai simplu sa vorbesti cu ea, deoarece va cunoasteti.Intra pe messenger invit-o la un suc sau la o plimbare prin parc. Apoi incepi ai povesti despre tine cum esti tu, si ca ai vrea sa ai o iubita asa ca ea. Ii spui ce simti pentru ea, si vezi ce reactie are.Sunt sigura ca vei reusi.Multa bafta.

| cosmina16 a răspuns:

Si ce daca ti-a fost colega?
Cunosc cazuri care au fost colegi din generala si acum sunt casatoriti si au copii.
Spune-i pur si simplu.
Are prieten?
Daca nu.
Vorbeste cu ea pe mess vreoi 2-3 zile
glumiti. trimiteti-va muzica
sau poze trasnite
si dupa
invit-o la un suc in orassmug
sau la o plimbare
sau la plaja
si spune-i
pur si simplu
tongue

| AmyLee_6712 a răspuns:

Buna. Pai ma gandesc ca aveti prieteni comuni si ca ar putea cineva sa o intrebe discret ce gen de baieti ii plac si ce parere are despre tine. daca va cunoasteti presupun ca o stii cat de cat nu? poti chiar tu sa deschizi o discutie cu ea... incearca sa te aflii langa ea cand are nevoie de ajutor, fetele au mereu nevoie de protectiehappy. daca nu merge atunci poate ar trebui sa faci marele pas si sa ii marturisesti... daca nu simte acelasi lucru pentru tine ii spui ca ramaneti prieteni. Nu iti fie teama ca te indeparta fii sincer cu ea si eu nu cred ca va rade de tine daca la asta te gandesti.
Succes.happy

| madycumada a răspuns:

Bunahappy
Invito la un suc, la o plimbare si fa-o sa isi dea seama singura sau daca nu ii poti spune direct pentru ca rau nu are ce sa se intample. Poate sentimentul este reciproc. Fa'o sa rada, sa se simta bine.
Succes!kiss

| ♀╰☆╮ღDolce Pynkye♀╰☆╮ღ a răspuns:

Eu cred ca e bine sa vb cu ea personal fata-n-fata asa e cel mai corectwinkingsi totodata iti dai seama si de reactia ei. Poate si ea te place si ei ii e teama ca tu nu o placi.eh?! incercarea moarte n-are

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza, fa-ti curaj, vorbeste cu ea si spune-i ca simti pentru ea ceva special.Nu ai nimic de pierdut.Mult curaj.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza, fa-ti curaj, vorbeste cu ea si spune-i ca simti pentru ea ceva special.Nu ai nimic de pierdut.Mult curaj.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca o iubesti! Simplu, nu?