| TFD8899 a întrebat:

O prietena de a mea l-a intrebat pe baiatul de care imi place daca s-ar supara daca as veni sa vb cu el sau ceva de genul asta. Si el, care e foarte timid ca mine, s-a inrosit la fata si a zis sa ma duc eu sa vorbesc cu el. Eu nu eram acolo, prietena respectiva mi-a povestit. Ce ar putea insemna gestul lui? Tin sa mentionez ca suntem amandoi timizi si nu prea poti sa zici ca am avut vreo discutie coerenta

UPDATE
Un baiat de la mine din clasa a aflat ca imi place de el si acum toata clasa lui stie, inclusiv el. Si azi pe hol m-am intalnit cu multi din clasa lui care cand m-au vazut au inceput sa zica toti numele baiatului de care imi place.
Cel de care imi place nu se poarta altfel, se uita la fel la mine ca inainte. Nu stiu ce sa mai fac. Ce parere aveti despre ce s-a intamplat?

1 răspuns:
| AGreatMan a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el.Niciodata sa nu mai spui ca iti place de cineva altora. Spune-i lui, daca crezi ca exista sanse sa te placa.Eu sunt baiat,pana acum nu am gasit o fata care sa ma placa(eu am placut,dar majoritatea m-au respins). Daca o fata mi-ar spune ca ma place,i-as da o sansa, nu as vrea sa o ranesc, sa o resping.Dar vezi tu, nu toti baietii sunt asa, ei nu se gandesc la ceea ce simte fata respectiva. Sper ca ti-am fost de ajutor.