| nimiiiiiic a întrebat:

Oameni buni din cate vad majoritatea baietilor se plang ca nicio fata nu ii baga in seama ca nu au prietena bla bla. Dar cum naiba sa aiba, prietena/amica, daca ei nu fac nimic in legatura cu asta? Stiu ca astea sunt cele mai frecvente intrebari si nu recurgeam la "TPU" daca nu era ceva important sau urgent. Poate la prima vedere nu pare ceva de maxima importanta. Dar inima doare. Si incet, incet se formeaza o ura... ceea ce nu vreau. De 2 zile i-am lasat unui baiat pe facebook un mesaj simplu "BUNA big grin!" si astept cu sufletul la gura un raspuns, am ajuns sa intru pe pagina de 50 de ori pe zi. La mine se intampla ceva ciudat, nu stiu cum sunt alte fete, dar eu ma indragostesc la prima vedere. Baiatul de la care astept asa mult raspunsul acesta banal m-a vazut o data, ce-i drept...dar pentru mine a fost de ajuns. Off, e asa greu! O intrebare ar fi: Cum reusesc sa-l abordez in continuare? Teama mea de penibil e imensaaa straight face. Fara raspunsuri seci! Asa e cand nu are cine sa te sfatuiasca! Multumesc!

10 răspunsuri:
| MasterYoda a răspuns:

Vai de capul tau!

| ForeverWarrior a răspuns:

Crede-ma stiu cum e si eu i-am spus unei fete de care imi place sall si mi-a raspuns dupa ce am iesit si i-am mai spus de 2 ori fara sa imi raspunda, nu o cunosc personal, ma gandesc la ea tot timpul si sunt foarte timid, incerc sa caut o solutie dar nu-i usor. Sper ca te-am ajutat, e nasoala viata uneori...

| Butterfly_6865 a răspuns:

Prin intermediul facebook-ului l-am cunoscut si eu pe prietenul meu, eu i-am scris prima data. daca vrei sa iti detaliez si iti dau sfaturi, lasa-mi id tau happy nu pot sa scriu aici amanuntitbig grin

Răspuns utilizator avertizat
| CrushBoy89 a răspuns:

Iti spun cu toata sinceritatea...Nu il aborda pe facebook.Trimite-i un mesaj din nou pe facebook si spune-i ca este dragut si ca ai vrea sa va cunoasteti.In plus nu ai nimic de pierdut.Este ceva normal ca la o anumita varsta sa ai o asazisa ''timiditate'' atunci cand esti indragostit(a). Incearca sa vorbesti cat mai mult cu el dar sa nu fi enervanta.Dai spatiul necesar lui. Orice baiat trebuie sa respire nu?laughing
Cerei numarul de telefon si ID messanger.Repet:Vorbeste cu el si spune-i ce simti.
Iti urez bafta.O meriti!winking

| nimiiiiiic explică (pentru CrushBoy89):

Pai...am reusit sa vorbesc cu elbatting eyelashes. De spatiu nici se pune problema, nu sunt o fire posesiva. Mi-a cerut el numarul de telefon, inainte s-o fac eu laughing. Acum sunt happy, multumesc de sfaturi! happy

| Fartie a răspuns:

1) si eu ma indragostesc la prima vedere
2) sunt timid si imi vine sa imi dau pumni in cap ca nu am curaj
3) decat facebook, afla-i nr de tel, iesiti la plimbare, suc, film, discutati despre el mai intai sa nu para ca te gandesti numai la tine, afla-i interesele, intreaba-l ce parere are despre tine, unde sta, are frati surori, incearca sa il cunosti ca de ex fizic iti place dar poate ca, caracter(scuza-mi cacofonia) poate sa iti displaca, vezi ce interese in comun aveti, invata-l sa faca ceva ce nu stia, roaga-l sa te invete ceva ce tu nu stiai, si iti spun ca O SA DE ROADE... spor la lucru si FUNDA?

Răspuns utilizator avertizat
| Fartie a răspuns (pentru devil2279):

O sa incerc..cred ca singura cale a sa ma bag la sticla de jack a tatalui laughing))

Răspuns utilizator avertizat