| beib93 a întrebat:

Oare cat pot slabi daca ma infometez cam doua saptamani asa?big grin Cat rezista un om fara hrana? happy

Răspuns Câştigător
| *Lyttle.me* a răspuns:

Hey!
Si de ce sa te infometezi? Ca dupa aceea, daca mananci ceva sa te ingrasi de 2ori pe atat pentru ca stomacul tau o sa fie obisnuit sa fie gol?
Nu si nu. Poti slabi si daca mai renunti din ceva alimente, NU TOATE incat sa nu mananci nimic.
Scoate din "program" dulciurile fara nicio indoiala, sucuri acidulate (te baloneaza astea), painea, prajeli
Poti frumusel dimineata sa mananci o banana (are multe calorii si e perfecta ca sa ai energie ziua), la pranz cartofi fierti (nu prajiti!). seara un mar/portocala dar nimic mai mult. Nu manca dupa ora 6. Si inca un sfat bea minim 2l de apa pe zi, sa vezi ca de la atat apa nici n-o sa mai simti nevoia sa mananci asa mult. Vei scapa de kg nedoritewinking
Mult noroc!

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti, fa-o inteligent.
Vad ca ai obosit de kilograme in plus si dietele iti provoaca oroare.
Dar infometarea nu este o solutie, crede-ma!
In afara faptului ca ce pierzi in doua saptamani vei lua inapoi in 3 zile,in afara deserviciilor aduse organismul tau,risti si un dezechilibru hormonal de toata frumusetea.
Daca nu vrei sa ajungi sa nu incapi pe usa,foloseste-ti inteligenta.
Cauta diete pe net, la cunoscuti, in reviste.
Alege-ti una care sa te satisfaca personal si fa-o.
Fa sport ca s-o ajuti si ai rabdare cu tine.
Nu-ti scoate ochii cu propriile degete!

| monyk a răspuns:

Buna,degeaba nu mananci tu nu stiu cat timp si slabesti,pentru ca atunci cand vei incepe sa mananci,vei pune inapoi pe tine,tot ce conteaza e sa ai o alimentatie echilibrata,sa practici sport,nu sa iti strici organismul,te vei simti slabita si oricum vei pune inapoi kg in plus,asta nu e treaba si oricum nu cred ca te poti stapani sa nu mananci atat timp; si cand incepi sa mananci, vei recupera tot, cred ca vei sparge oalelelaughing.

Abh
| Abh a răspuns:

Beibi93, cunosc pe cineva care, in urma unei cure de slabire drastice, s-a ales cu un diabet de tip II, face insulina de 5 ori pe zi si este un om extrem de bolnav. Nu iti bate joc de organismul tau fiindca exista si reversul medaliei.

Răspuns utilizator avertizat
| Yaguar a răspuns:

Fa mai mult sport. La majoritatea baetilor nu le plac fetele grasute dar nis cele slabe, dar cele care sunt putin sportive sunt cele mai bune.

| moni_9070 a răspuns:

Daca ai sa stai flamanda ce va timp.cand ai sa prinzi mancare ai sa infuleci tot ce gasesti si sigur ai sa pui pe tine o gramada poate mai mult de cat aveai. cel mai bine ar fi sa reduci ciocolata, cafeaua tigarile daca fumezi...si sa faci mult sport, mergi pe jos pana la scoala si inapoi, mergi pe bicicleta.

| Wannabe_3032 a răspuns:

Un om rezista cam 4 saptamani fara hrana.Dar NU face asa ceva, anume, infometare! Iti vei distruge organismul! incearca o cura de slabire cum este asta : o zi mananci numai fructe si legume si bei numai apa, urmatoarea zi mananci numai carne slaba, si ultima manaci produse lactate si tine dieta asta cam 2, 3 saptamana... Vei slabi cu siguranta, si apropo, fara paine!

| beib93 explică (pentru Wannabe_3032):

O, inseamna ca atunci pot sa nu mai mananc o luna! happy M-am saturat de regimuri, vreau sa slabesc mai repede! Stiu perfect ca gresesc, stiu! Dar...Multumesc pentru sfat!:*

| julial a răspuns:

Iti zic din proprie experienta ca o sa te ingrasi dublu.Am fost in tabara asta si pot sa zic mersi ca nu m-am ales cu vreo boala dar sa stii:daca vei aplica metoda asta o sa vezi rezultatele singura si te asigur ca nu iti vor placea.Nu trebuie sa te lasi influentata de "beneficiile" acestei diete. Daca eu am avut noroc si nu m-am ales cu o boala asta nu inseamna ca toti sunt norocosi.Mai bine asculta sfatul lui *Lyttle.me*.In final decizia iti apartine.
P.S:eu am resuit sa scap de kilogramele nedorite printr-o dieta echilibrata recomandata de medica in urma unor analize medicale.Bafta!