| RAY a întrebat:

Oare de ce fetele de 15, 16 ani cauta relatii serioase in loc sa caute o cariera? Chiar vor copii si nunta la varsta aia?

9 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

La varsta asta ele nu vor copii si nunta ci ele isi doresc distractie si bani de la cei cu care se iubesc.

| Florentina9210 a răspuns:

Unde nu e cap, e vai de picioare.

Răspuns utilizator avertizat
| PeFuga a răspuns:

La 14-15-16 ani cauti sa iesi in evidenta, sa te faci remarcat in grupul tau. O relatie sau relatii care sa conteze, iar abia dupa liceu incepi sa intelegi conceptul de cariera sau te gandesti la nunta si copii. Problema e ca uneori ai impresia prea devreme ca ai intalnit iubirea vietii si iei decizii pe care le regreti mai tarziu.

| DumiY a răspuns:

Vorba vine.
Pana la 17-18 ani, in cel mai bun caz, se gandesc la relatii, moda si nu la viitorul lor ( cariera, cum zici tu). Poate ele considera ca cel mai bun lucru care li se poate intampla este sa gaseasca pe cineva cu care isi poate intemeia o familie. Bineinteles, cu timpul regreata daca se casatoresc de la varsta asta. Mai ales cand vor aparea alte probleme. Trebuie invatate ca totul nu e roz asa cum pare si trebuie sa inteleaga acest lucru.
Relatiile din ziua de azi nu prea dureaza, iar viata nu e asa usoara.
Pana la urma, cu un inel se poate lauda oricine, cu o cariera, mai rar.

| ABCD122 a răspuns:

Știi cum e, e vârsta când uiți de probleme happy Oricum, la 15-16 ani nu ai cum sa ai o relație serioasă, totul se bazează pe dorința fetelor de a ieși in evidentă sau de a primi iubire cât mai repede.

| 4StarLight a răspuns:

O relaţie serioasă nu presupune neapărat nuntă și copii! La 15-16 ani o relaţie serioasă înseamnă ca prietenul să te ia în serios, să aibă grijă de tine, să te sune. Chestii de genul ăsta.
Asta e adolescenţa, ăstea sunt preocupările vârstei, oricum este ceva trecător dar trebuie să-ţi în frâu unele dorinţe!

| ManTheMan8 a răspuns:

Ideea e ca ele nu cauta relatii serioase. asta e un pretext prin care spun ca nu vor doar sa se **** si atat. vor si un pic de romantism, sti tu, intalniri, sarutari etc.

| WorldTraveler2553 a răspuns:

Ideea e că au destule remușcări fetele la vârsta aia, crede-mă.
Caută o relație pentru că în majoritatea cazurilor, fetele nu se mai înțeleg așa cum trebuie cu părinții de la 15-16 ani, ți-o spun din experiență, chiar dacă sunt băiat.
Ideea e că, ele caută anturaj la vârsta aia. E vârsta pubertății, iar relațiile prostești acaparează creierul și apare suferința, o boală grea a sufletului.
Dacă e să vorbim la suprafață... Am o părere foarte proastă despre acest gen de fete laughing) Disperate