| experience01 a întrebat:

Oare exista sex fara dragoste? Dar dragoste fara sex?

11 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Da si da

| RAY a răspuns:

Dragostea poate exista fara sex,sunt multe relati la distanta fara sex fizic dar in timp se darama pentru ca sexul e o parte a unei relatii, sexul o nevoie biologia, iubirea o nevoie psihologica
de ambele avem nevoie in viata,una fara alta e ca daca ai manca doar fructe tot ti foame ca nu manci si carne,sexul fara dragoste e de fapt lipsa afectiuni exprimate,sexul e o nevoie fizica dar poti trai fara sex,fara dragoste e greu pentru ca suntem finte sociale, iubirea exista si daca ai un prieten, animal, obiect, socializarea este o forma a emotilor, toate studiile dovedesc ca socializarea imbunateste sistemul imunitar, scade riscul de cancer alte bolii, numai vb de depresie

| corbulalbrosu a răspuns:

1--De cele mai multe ori sexul nu este atributul unor sentimente de dragoste sau iubire. 2--Dragostea si iubirea fara sex este fada, anosta fara sens.

| Seba2013 a răspuns:

Sex fara dragoste...o fac prostutuatele.
Ele nu iubesc, vor bani.

La sex se pune accentul pe fizic, la dragoste pe personalitate.

Dragoste fara sex:
Acesta manifestare a dragostei, nu este alcatuite doar din sex.

Sunt multe alte gesturi prin care se exprima iubirea, nu doar sexul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Dovada violatorii. Ei fac sex, nu dragoste.

| sagetarius a răspuns:

Da da da

| Borhidan_Karina_1999 a răspuns:

Dragostea exista si daca nu faci sex. Dar sexul in zilele noastre exista si fara iubire pentru bani deci da. Dar sex-ul intre iubit iubita; soț soție nu prea se observa ca nu are chef nu te iubește etc. Sper ca te-am ajutat bye!

| experience01 explică:

Nu m-a multumit niciun raspuns...mai astept

| LoveSleep a răspuns (pentru experience01):

Ești cam pretențios, așa...de fel.

| experience01 explică (pentru LoveSleep):

Poate, astept sa ma multumesti tu tongue