| anonim_4396 a întrebat:

Ok deci faza e urmatoarea, de curand ma tot intalnesc cu o fata, aceasta e mai timida parerea mea, ea a fost cu un baiat (dar nu se poate numi relatie sa umbli cu ogroaza de baieti si 3 fete timp de 9 luni si nici macar 1 data sa te saruti sau altceva), si acum ca s-au despartit am inceput sa mai vorbim amandoi, a spus ca ma place, ar vrea sa fim impreuna dar intai sa vada "ce ma duce capu" sau ceva de genu nu inteleg faza asta la fete.
Oricum faza e ca eu pana mea imi place sa merg cu o fata la o intalnire frumos sa ne gasim etc, ea are o boala e timida si fara prietenele ei nu merge, eu nu suport sa merg la o intalnire cica singur si fata sa vina cu 3 prietene straight face pai pana mea ele incep sa vorbeasca acolo eu stau ca prostu gandindu-ma "ce naibi spun astea? ". faza e ca acum, nu stiu cum s-o fac mai "indrazneata" adica ea e timida, o iau usor dar ea daca ii spun sa mearga DOAR cu mine in parc de exemplu imi ia 1 ora sa o conving, incepe sa spuna sa vina X si Y cu noi etc, pana mea stiu ca e frumos sa mearga uneori si mai multe persoane dar uneori e frumos sa fi si singur cu persoana draga, cum sa fac sa fie mai indrazneata?

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Ia-o deoparte si explica-i cum ca este dragut ca este timida, insa in exces nu este bine, si sa aiba putina incredere in tine, si sa nu vina cu prietenele ei. Spune-i ca e o intalnire intre voi doi, si ca daca voiai sa le chemi si pe fete, o faceai, dar cum iti place de ea, vreti sa fiti doar voi doi. "Ademeneste-o" cu un trandafir cand va veti intalni! Bafta!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atunci cand te intalnesti cu o fata, te intalnesti cu ea, nu cu toata gasca ei...

| Cristiann25 a răspuns:

Nu stiu cati ani aveti dar chestiile astea in general le fac fetitele de 14-15 ani care isi ia catelusele peste tot dupa ele. Spune-i ca daca vrea ceva serios cu tine sa va intalniti amandoi, sa vorbiti nu sa vina mereu cu alea dupa ea. Daca o sa aveti o relatie ce face orice intalnire o sa fie intre tine, ea si prietenele ei? E aiurea! Ori ii convine ori cauta alta ca nu-i bine asa!

| unknøwn a răspuns:

Păi tu ai invitat-o pe ea. Nu pe X şi Y.
Dacă vrea să vă întâlniţi voi 2, foarte bine, dacă nu vrea, iar foarte bine.
O s-o facă când o să fie în stare. Dacă o să mai fie nevoie.