| anonim_4396 a întrebat:

Părinţii sunt împotriva lui.Ce pot face?

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Părinții s-au născut înaintea ta, te protejează și nimeni pe lume nu te vor iubi așa cum o fac ei!
Gândește problema la rece, crede în tine dar ține cont și de doleanța lor.
Pa, pa.

| ascovit a răspuns:

Parintii intotdeauna ne vor binele, iar daca ei nu sunt de acord cu respectivul, inseamna ca au ei un motiv.
Nu ai dat multe detalii, asa ca imi e destul de greu in a imi da cu parerea.
Asa cum am spus, daca sunt impotriva lui inseamna ca au un motiv, pe care tu probabil il stii. Eu zic sa tii cont de asta si sa te gandesti bine daca merita sa lupti pentru aceasta relatie sau nu.
Totul tine de tine si de judecata ta.
E posibil ca parintii sa greseasca, iar in acest caz trebuie sa le dovedesti asta...

| doinitza12 a răspuns:

Nimic.Doar sa le demonstrezi ca esti fericita cu el.Sint impotriva deoarece vor sa te protejeze, trebuie timp pentru asta.

| AnnnaMarrria a răspuns:

Asa faceau si ai mei. De 9 luni stie doar mama de relatia mea. Tata nu e de acord, dar prea putin imi pasa happy Atata timp cat ne iubim si ne putem intalni, ce mai conteaza? Daca esti majora, poti face ce vrei...nu trebuie sa asculti de mami si tati.

| neutrino a răspuns:

Faptul ca ei sunt nemultumiti de comportamentul tau, nu inseamna ca ei sunt impotriva ta si ca nu-ti doresc tot binele din lumea aceasta. Nimic nu poate fi comparata cu dragostea parintilor fata de copii lor. Relatiile antagoniste, care si ele sunt explicabile la o anumita varsta a copiilor, pot duce insa la o stare tensionata, stare care poate fi rezolvata numai in urma discutiilor, responsabile de ambele parti, lucru obligatoriu intr-o famile.

| Latinmoon a răspuns:

Cati ani aveti?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Latinmoon):

Ea este născută in 1990

| Latinmoon a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

N-ai de unde sti.

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru Latinmoon):

Eu 24, el 27.

| Latinmoon a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Nu e diferenta foarte mare, poate parintii tai sunt un pic cam ingrijorati...

| TOOL a răspuns:

Pai de exemplu daca esti nascuta in 90, parintii tai nu pot sta in calea iubirii dintre voi, daca esti majora ei nu mai pot sa iti impuna nimic, or sa se obisnuiasca cu el, daca si tu il iubesti or sa-l iubeasca si ei.

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Incearca sa-l pui mereu intr-o lumina buna, povesteste-le lucruri bune pe care le face el chiar si cum se comporta cu tine, gesturi. Sau daca nu, nu le mai vorbii de el. Indeparteaza-l de familia ta, fi-ti doar voi doi. Si daca ai tai intreaba de el le spui ca nu e treaba lor. Nu mai zice ca iesi cu el, spune-le ca iesi cu prietenele sau ca te duci la biblioteca etc. Bafta!

| Love_Flori_1995 a răspuns:

Ai 24 de ani, nu 13, ia atitudinewinking. Ori esti femeie ori ce puii mei? laughing)