| anonim_4396 a întrebat:

Pastilele pentru avort stiti cumva daca se gasesc si in farmacii, nu numai pe internet?

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tu crezi că sunt bombonele Tic-Tac să le cumperi când/de unde vrei? rolling on the floor

Le obţi doar din SPITAL sau din anumite farmacii, dacă ai Reţetă ( prescripţie medicală ) adecvată!

Se eliberează în regim de Prescripţie PR — medicamente care se eliberează cu prescripție medicală restrictivă, rezervate pentru utilizarea în anumite domenii specializate, conform art. 780 alin. (2) lit. c) coroborat cu art. 781 alin. (3) din Legea nr. 95/2006, actualizată!

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu se gasesc la farmacie.

| Alcyon a răspuns:

Sa nu cumva sa cumperi asa ceva. Alea se iau numai sub stricta supraveghere a medicului, fiindca sunt periculoase.

| Crissu3005 a răspuns:

Nu se gasesc, dar nu ti-as recomanda. Un avort acum nu costa asa mult.Mai bine mergi la un spital.

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Si la farmaciile de la tara gasesti de-alea...

| AllexandraXtzddrrra a răspuns:

Se numesc anticonceptionale si farmacia e cel mai sigur loc de unde poti sa le cumperi. Deasemenea ar fi indicat sa consulti si un medic specialist pentru a nu avea probleme dupa administrarea lor

| monicaanton a răspuns (pentru AllexandraXtzddrrra):

Pastilele pentru avort nu sunt anticonceptionale, doamneeeeeee! se gasesc la medici, sunt foarte periculoase, poti chiar sa mori.