| kolyan7 a întrebat:

Pe ce se bazeaza o relatie de dragoste dintre un baiat si o fata?

Răspuns Câştigător
| Anemona a răspuns:

Observ ca nimeni nu a punctat ceea ce este cel mai important... COMUNICAREA. Atunci cand exista comunicare o relatie poate functiona perfect. eu merg dupa principiul CDII( Comunicare- Dragoste-Incredere- Intelegere). dupa parerea mea acestea sunt ingredientele unei relatii perfecte.aa! si spontaneitate...pentru a reinnoi mereu relatia si a pastra o la cote maxime:* pupici

10 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Pai in primul rand se bazeaza pe atractia fizica 40-30%
apoi sunt sentimentele care apar o data cu cunoasterea reciproca
iar mai tarziu apare loialitatea, tandretea, sinceritatea, intelegerea, si in final dragostea;

| DeeaMarry a răspuns:

Pe dragoste, respect si incredere.

| Madyupsik a răspuns:

La baza sta respectul, pe urmatoarea treapta dragoste(iubirea), increderea, intelegerea, adevar si fidelitate

| Șttefania a răspuns:

Sinceritate, incredere si respect.

| Azµre a răspuns:

Sinceritate
Incredere
Respect
Iubire
Tot tacamul!

Răspuns utilizator avertizat
| D3X73R a răspuns:

Sinceritate si incredere restul o sa vina de la sine

| Niki9 a răspuns:

Multa iubire, incredere, respect, fidelitate, sex.

| abck a răspuns:

In primul rand respectul conteaza cel mai mult iar apoi aspectul fizic, sinceritatea, increderea, iubirea

| ytbhgvn a răspuns:

Aaaaaa pe sex laughing)