| Gabryel123 a întrebat:

Intrebare pentru toata lumea : Pe ce credeti ca se bazeaza o relatie : dragoste, sex, etc.

Raspunsurile sa vina de la voi nu de pe GooGLe

Răspuns Câştigător
| MrAlex a răspuns:

Depinde de pers gaby...dar in general o relatie se bazeaza pe:
- pe incredere
-iubirea fata de aceea persoana
- sex = mda..conteaza si sex-ul dar daca unul dintre parteneri nu este pregatit, celalalt trebuie sa asteapta si atunci se vede daca sta cu tine doar pentru sex sau nu! salut

| Gabryel123 explică (pentru MrAlex):

Am ales raspunsul tau pentru ca e cel mai corect raspun mai ales ca o relatie nu se bazeaza pe sex, bani, ci si prin rabdarea dintre parteneri, mai uimit cand ai scris (- sex = mda..conteaza si sex-ul dar daca unul dintre parteneri nu este pregatit, celalalt trebuie sa asteapta si atunci se vede daca sta cu tine doar pentru sex sau nu!) nu ma asteptam ca cineva sa imi raspunda asa ceva si cel mai mult conteaza sa ai incredere in partenerul de viata.

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O relatie se bazeaza in special pe dragoste, restul se includ in,, pachet,,

| darrio2007 a răspuns:

Dragoste dar in primul rand respect reciproc.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca as spune numa dragoste as minti..realitatea e alta. dragostea nu tine de foame, iar fetelor nu le place cand vede ca iubitul nusi permite sa le scoata la un suc, deci banii intretin dragostea.o relatie fara sex nu se poate, dragostea inseamna sentiment de daruire, si unde exista dragoste nu vad de ce nu ar exista sex atata timp cat cei doi se iubesc si se doresc fara sa mai tina cont de prostia cu virginitatea bunicii. unde e multa dragoste dar nu sunt bani..cu timpul partenerii vor ajunge sa se certe din cauza lor, astfel dragostea luandusi zborul

| wolder a răspuns:

Din puctul meu de vedere o relatie se bazeaza pe:
Comunicare- daca partenerii nu comunica, nu isi impartasesc dorintele, placerile si neplacerile atunci celalalt nu va sti ce sa faca si o va da in bara.
Dragoste - o relatie nu va tine prea mult fara sentimentul suprem.
Intelegere - cand partenereul are o problema sa il asculti sa il intelegi si sa il ajuti daca poti.
Incredere- se zice ca e cea mai importanta intr-o relatie si chiar este. Este bariera dintre relatie si lume, piesa de rezistenta, arma, dar daca increderea este tradata nu se castiga foarte usor stiu din propria experienta.
Respectul - te respecti, iti respecti partenerul si el te va respecta la randul lui si nu vor exista probleme.
Sexul este si el o piesa din acest puzzle. Facut cu cap si cu grija, protejat! Daca ambii parteneri se simt bine sunt multumiti si satisfacuti totul e bine si frumos. Raspunsul nu este de pe Google este din my brain.

| LineGuide a răspuns:

Intr-o relatie sexul e pe locul 2.In primul rand, deoarece el strica anumite relatii(deoarece disparesenzatia de curiozitate).
In al doilea rand, o relatie bazata pe sex, este una fara dragoste, deci nu e relatie de iubire, ci numai de prietenie.

| A2895 a răspuns:

La inceput e doar atractie fizica(care implica sex), comunicare, respect si incredere... Dragostea vine cu timpul oh go on

| Ne3quicKBăă a răspuns:

Pai, sincer, se bazeaza si pe dragoste, si pe sex. happy

| xTremeAl3x a răspuns:

Pai normal o relatie se bazeaza pe dragoste, incredere, colaborare, sa nu aveti secrete.Sexul este o metoda de "relaxare, de placere" funda te rogpuppy dog eyes

| KrysstalB a răspuns:

O relatie se bazeaza pe dragoste...restul vin de la sine atunci cand trebuie...

| VictoriaEsman a răspuns:

Pe respect reciproc, fara dragoste nu e posibil, trebuie s va intelegeti unul cu altul! Sunt multe lucruri cam acestea sunt mai importante

| 33eu33 a răspuns:

Pe detoate. Nu este o relatie perfecta daca nu are totul necesar.winking