| Sara2 a întrebat:

Pe data de 27iunie am avut un contact sexual cu prezervativ si a ramas niste urme de lichid pe exteriorul prezervativului, pe 28 trebuia sa imi vina menstra si nu mi-a venit seara am luat postinor 2 cam la 20 ore dupa incident, si azi suntem in 1 iulie si inca nu mi-a venit menstra nici reactii adverse nu am avut de la pastila, uneori am ff usoare dureri de ovare de cateva zile, oare sunt insarcinata? alte conmtacte le-am avut doar cu prezervativ si nu s-a spart, sunt putin ingrijorata de durerile de ovare si de absenta menstruatiei, sunt dea 3 zile de intarziere si nimic

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata, ci e reactia adversa a Postinorului. In mod normal, ginecologul ar fi trebuit sa-ti spuna cand sa astepti urmatoarea menstruatie.